No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mažoretka Gémešiová mieni uspieť ako fitneska

Viktóriu Gémešiovú zdobia dva tituly majsterky Európy v mažoretkovom športe. Získala ich v seniorskej kategórii. Vybojovala si jeden individuálny triumf (s dvomi paličkami) na kontinentálnom šampionáte a v druhom prípade bola súčasťou zlatej trojčlennej formácie (každá s jednou paličkou). Dvadsaťdvaročná Soboťanka má v zbierke tiež individuálnu striebornú medailu z majstrovstiev sveta, striebro z majstrovstiev Európy, na ktorých bola súčasťou šesťčlennej formácie i bronz z ME ako súčasť viacčlennej formácie. Tieto úspechy takisto dosiahla medzi seniorkami. „Najväčšie úspechy som zaznamenala na majstrovstvách Európy a sveta. Bolo ťažké ich dosiahnuť. Pre mňa však bude vždy najcennejší prvý titul majsterky Slovenska z roku 2015,“ povedala pre Rimava.sk Gémešiová. Dodala, že je celkovo päťnásobnou majsterkou Slovenska.

Spoluzakladala klub v Bratislave

Ako mažoretka začínala v Estrella Rimavská Sobota pri CVČ Relax. „Mňa spočiatku nič neupútalo na mažoretkovom športe, to moju mamu. Časom som si naň nejako zvykla, a keď som bola na prvých majstrovstvách Slovenska, tak som v tom videla veľkú príležitosť. Úroveň mažoretiek bola ďaleko inde, ako sme boli v tom čase my, a to ma motivovalo makať. Krásne ligotavé kostýmy, zaujímavé pesničky, spojenie viacerých tanečných štýlov, je to veľmi špecifický šport a tá atmosféra je neopísateľná,“ uviedla Viktória. Neskôr hájila farby klubov Tina Bratislava a Merci Záhorská Ves až napokon zakotvila v bratislavskom mažoretkovom klube Queens. Ten spolu s Nancy Soboličovou založila a trénuje v ňom dievčatá.

Článok pokračuje pod reklamou„Určite som spokojná s tým, čo som ako mažoretka dosiahla, ale stále je čo zlepšovať. A možno obhájiť titul majsterky Európy, vyhrať majstrovstvá sveta a vytrénovať budúce majsterky, ktoré budú robiť tento šport s radosťou a budú s nami zažívať nezabudnuteľné chvíle,“ zdôraznila absolventka rimavskosobotskej obchodnej akadémie, ktorá študuje na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave, konkrétne odbor učiteľstvo pedagogiky a psychológie.

Česko Slovensko má talent

Viktória sa predstavila aj v šou Česko Slovensko má talent. Z toho, že nepostúpila do finále, nebola podľa jej vyjadrenia vôbec sklamaná. „Nemala som žiadne očakávania, brala som to len ako príležitosť zviditeľniť mažoretkový šport. Určite som nemala ambície to tam vyhrať. Bolo mi jasné, ako tieto šou fungujú,“ podelila sa o skúsenosť. Gémešiová poukázala na to, že mažoretky potrebujú základy baletu, gymnastiky, tanca a twirlingu. Ak mažoretka navštevuje kvalitný klub, pripomenula, má o kondíciu postarané.

„V Tine som si do tréningového procesu zaradila tiež posilňovňu a to už bol naozaj masaker. Zničená z tréningu mažoretiek som chodila do fitka a naopak. Ale bavilo ma to, niekedy mi to chýba. V klube Tina sme mali naozaj náročné tréningy, odzrkadlilo sa to aj na dosiahnutých výsledkoch v medzinárodnom meradle i na domácej scéne. Práve ako jeho členka som získala medaily na ME, teda okrem bronzu. Na majstrovstvá sveta som cestovala ako členka klubu Merci. S jeho vedúcou mám skvelý vzťah, navrhla mi tú možnosť a som jej za to nesmierne vďačná.“

Cieľavedomá a zodpovedná

Viktória avizuje, že ďalej mieni zápoliť v mažoretkovom športe, lenže zároveň si k nemu priberie iné odvetvie. Bude súťažiť v kategórii bikiny fitness. „Asi dva roky rozmýšľam nad fitnessom, keďže vďaka priateľovi Jakubovi som vo fitku častejšie než na mažoretkách. Najprv som chcela súťažiť v kategórii fitness, v nej hodnotia postavu aj zostavu. Je mi to srdcu blízke, keďže celý život tancujem. Ale bolo mi povedané, že som na spomínanú kategórii „stará“, tak som na túto myšlienku zanevrela. Na súťaže som vôbec nemyslela, ale ako prišla korona, tak som mala priestor na skúšanie pózingu a sledovanie formy. Bolo to celkom zaujímavé a myslím si, že aj kľúčové pri mojom rozhodovaní,“ uviedla Gémešiová. Ako podotkla, rozhodla sa niekedy vlani v novembri. „V tomto roku sa ešte môžem postaviť na pódium ako juniorka. Frustrovala ma predstava, že by som to neskúsila kvôli strachu a lenivosti.“

Má predtým, čo ju čaká, rešpekt. Je zvedavá, ako sa s tým popasuje. Pripravuje sa pod vedením priateľa. Zároveň by už rada zápolila aj medzi ženami. „Ak to pandemická situácia umožní, je mojím cieľom absolvovať prvú súťaž na jar. Moje zmýšľanie a požiadavky na seba sa však menia, takže sa môže stať, že to na jar napokon nebude. Závisí to od toho, ako sa mi podarí vyladiť formu.“ Podľa jej slov cvičí v súčasnosti doma a občas má možnosť ísť aj do fitnesscentra. Na kardio tréning využíva tiež priestory bytovky. Charakterizuje ju cieľavedomosť, súťaživosť a zodpovednosť.

Preraziť na medzinárodnom fóre

Jej ambície sú vysoké. Ako fitneska sa mieni presadiť i na medzinárodnej scéne. „Domnievam sa, že každý pravý športovec má vysoké ambície. O čom by to bolo, keby idem na súťaž s tým, že ma nezaujíma výsledok, alebo sa uskromním aj s účasťou na danom podujatí? Keby sa takto staviam k mažoretkovému športu, nepodarilo by sa mi získať cenné tituly,“ nechala sa počuť Gémešiová. Bude hájiť farby rimavskosobotského Roland Fitness. „Ozvala som sa Rolandovi Brosmanovi, že by som chcela súťažiť. V jeho fitku som kedysi začínala cvičiť. Viem, že sa tomu venuje naplno. Zvolila som si túto cestu. Navyše, som rada, že môžem reprezentovať Rimavskú Sobotu,“ povedala Viktória.

Zdroj: Rimava.sk, foto: album V. Gémešiovej

Mažoretky Estrella priniesli z Majstrovstiev Európy dva cenné kovy

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross