No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladá rozhodkyňa Singlárová hodlá napredovať

Kristína Singlárová je jedinou príslušníčkou nežnejšieho pohlavia medzi rozhodcami v rámci ObFZ Rimavská Sobota. Na dodržiavanie pravidiel dohliada od jarnej časti minulej sezóny. Hovorí o sebe, že má zmysel pre spravodlivosť. Na ihrisko nastupuje podľa jej slov nebojácne. V kopačkách sa cíti lepšie než v lodičkách. Ak by ju niektorý hráč požiadal o spoločnú fotografiu, zrejme by mu nevyhovela.

„Vedela som dopredu, že budem jediná rozhodkyňa v oblasti. Beriem to pozitívne. Mám informácie, že v minulosti boli v rámci rimavskosobotského ObFZ nejaké rozhodkyne,“ uviedla pre Rimava.sk devätnásťročná Singlárová. Ako dodala, doteraz sa vôbec nevyskytla taká situácia, aby ľutovala, že sa vydala na rozhodcovskú dráhu. „Mnohí si možno myslia, že ma odradí, ak budú mať členovia realizačných tímov alebo hráči rôzne rečičky. Nad ich poznámkami sa len pousmejem a idem ďalej. Túto aktivitu robím rada,“ pokračovala.

Posun v kariére pribrdila pandémia
Futbal kedysi Kristína hrávala za žiakov FK Jesenské. Poznamenala, že sa ako hráčka nemala veľmi kde rozvíjať. Chodila sa pozrieť na zápasy aj ako diváčka. Tento šport so záujmom sleduje v televízii. „Na rozhodovanie som sa dala hlavne kvôli tomu, že takto som sa mohla stať znovu súčasťou futbalu, ktorý ma baví,“ vysvetľuje dcéra Csabu Singlára, pohybujúceho sa vo futbalovom prostredí v Jesenskom na rôznych pozíciách.

Vlani pôsobila v oblastnej súťaži mužov ako asistentka rozhodcu, ale duely mládežníckych mužstiev viedla ako hlavná rozhodkyňa. V jesennej časti tohto ročníka už rozhodovala zápasy v šiestej lige aj ako hlavná rozhodkyňa.

„Najdôležitejšie je byť sústredená, aby mi nič neuniklo. Nenechávam sa rozptyľovať dianím okolo,“ podčiarkla Singlárová, ktorá sa mala v jarnej časti sezóny 2019/2020 predstaviť na krajskej scéne. Výkonný výbor SsFZ ju zaradil na nominačnú listinu rozhodcov piatej ligy. Na premiéru si však bude musieť počkať, pretože prišla pandémia koronavírusu. Súťaže SsFZ boli zrušené a výsledky z jesene anulované. Rovnako to dopadlo v súťažiach ObFZ Rimavská Sobota.

Článok pokračuje pod reklamou
Udržiava sa v kondícii
„Potešilo ma, že som sa dostala na nominačnú listinu rozhodcov piatej ligy. Urobila som totiž v zime teoretické skúšky a pripravovala som sa na fyzické testy. Ich termín sa presúval, ale mohla by som rozhodovať zápasy aj pred ich absolvovaním. Okrem kategórie mužov by mi pribudli do harmonogramu i mládežnícke stretnutia na krajskej úrovni,“ vyjadrila sa Kristína Singlárová. Veľmi ju mrzí situácia okolo koronakrízy. „Chýba mi rozhodovanie. Čakám, ako sa táto situácia ďalej vyvinie. Dúfam však, že sa nová sezóna začne v plánovanom termíne.“ Ako podotkla, ani v súčasnosti nezaháľa a udržiava sa v kondícii.

Právo alebo verejná správa
Študentka Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote sa tento týždeň dozvedela, že zmaturovala. „Zodpovedne som sa na maturitu pripravovala. Odvtedy, ako sme boli doma, som sedela každý deň nad knihami. Vzhľadom na priebežné vyjadrenia kompetentných sme neočakávali takýto záver okolo ústnej maturitnej skúšky, ale priali sme si ho. Sme radi, že to takto dopadlo,“ povedala Singlárová. Prezradila, že sa najviac obávala skúšky z dejepisu.

Pôvodne zvažovala, že pôjde študovať na Akadémiu Policajného zboru v Bratislave. „Odbor, ktorý som mala v pláne študovať, bohužiaľ, neotvoria. Poslala som si teda prihlášky na právo i verejnú správu na UPJŠ v Košiciach. Budem čakať na odpoveď.“

Rada by sa ako rozhodkyňa posúvala vyššie. „Nechcem, aby bola piata liga mojou konečnou stanicou. Uvidím, ako si zladím rozhodcovské povinnosti a štúdium na vysokej škole, ale určite nemienim zostať iba v tejto súťaži. Hodlám napredovať a posúvať sa vyššie,“ nechala sa počuť Kristína Singlárová.

Zdroj: Rimava.sk, foto: album Kristíny Singlárovej

VIDEO: Keď Rimavskosoboťania zdolali slávnu Sampdoriu
Soboťanka pôsobiaca v zahraničí: Nemci dodržiavajú pravidlá
VIDEO: Keď Soboťania obrali Trnavu o titul a fanúšikovia Spartaka demontovali štadión

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross