No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z prvotnej túžby mať pevnejšiu postavu to Lucia dotiahla až na majstrovstvá Európy

Začalo to pred dvomi rokmi, tradične ako asi u väčšiny, cvičením doma. To ju neskôr nadchlo a domáce prostredie vystriedalo prostredie fitness centra. A to jej učarovalo natoľko, že sa svojimi výkonmi na domácich súťažiach dopracovala až na majstrovstvá Európy v kulturistike. Reč je o rodáčke z Lučenca Lucii Bozóovej, ktorá pre Rimava.sk priblížila svoje nedávne pódiové úspechy.

Jej pódiové ťaženia začalo začiatkom apríla v nemeckom Kolíne nad Rýnom. „Jarnú sezónu Nabba/wff som začala na fitness/wellness výstave Fibo. Keďže som mala napozerané videá z minulého roka a videla som súperky, pomyslela som si, že výhra bude moja. No keď som prišla na miesto a uvidela svoje súperky, ktoré boli vymakané a suché, mala som obavy či vôbec budem mať 6. miesto,“ prezradila s úsmevom. No nakoniec v kategórii sportmodel však Lucia skončila na bronzovom 3. mieste. Ako doplnila, bolo to ňu obrovskou motiváciou na ďalšie súťaže.

O mesiac neskôr, v máji, sa Lucia predstavila na slovenských súťažných pódiách. „V sobotu 11. mája sa v Ružomberku uskutočnili Majstrovstvá Slovenska Nabba/WFF, kde bolo zaregistrovaných 97 pretekárov. Štartovala som v dvoch kategóriách, a to sportmodel a toned figure. Keďže sportmodel je moja kategória tak to víťazstvo ma až tak neprekvapilo, skôr v kategórii toned figure, kde som súťažila prvýkrát. Keď vyhlásili moje meno ako prvé miesto veľmi som sa tešila,“ spomenula.

Jej medailové ťaženie pokračovalo ďalej. Nedávno mladá Lučenčanka doniesla dve zlaté medaily, ktorými si zabezpečila postup na Majstrovstvá Európy, tie sa uskutočnia 2. júna v anglickom Manchestri. „Veľmi sa na to teším a zároveň mám rešpekt, ale určite sa budem snažiť zo všetkých síl. Aby som niečo doniesla pre Slovensko, pre moju federáciu a pre náš región,“ poznamenala.

Za takýmito výsledkami je však tvrdá príprava. Ako Lucia prezradila, tá bola tentoraz oveľa náročnejšia ako inokedy. Podľa jej slov prípravu jej narušili i súkromné problémy. Tie ju však nezastavili a pokračovala ďalej. „Je dôležité v tomto období mať kľud a byť v pohode. Hlava a telo musia silno spolupracovať, aby zvládli náročnú diétu. Ale prekonala som tú situáciu a brala som to ako obrovskú motiváciu a silu ísť ďalej a dotiahnuť to až na tie Majstrovstvá Európy, kde som plánovala ísť už aj v januári keď som začínala diétu,“ doplnila. Ako dodala, za to čo doteraz dosiahla ďakuje majsterke sveta WFF Blanke Vaššovej z Fiľakova ako aj federácii za podporu, zamestnávateľovi, priateľom a svojmu sponzorovi. „Určite sa budem snažiť podať najlepší výkon, aby som ich nesklamala,“ zakončila Lucia.

Zdroj: Rimavas.sk FOTO: archív Lucia Bozóová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross