No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Michal Kovačič spovedal kandidátov na primátora. Odpovedali aj na to, komu by oni dali svoj hlas

4. októbra 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Približne dve hodiny odpovedali kandidátka a kandidáti na primátora na otázky politického moderátora Michala Kovačiča. Svoje otázky mohli klásť aj prítomní občania. Aj táto diskusia mohla pomôcť pri rozhodovaní, koho pri voľbách podporiť.

Na diskusii chýbali dvaja kandidáti - Jozef Šimko a Ivan Hazucha. Druhý menovaný sa nemohol zúčastniť pre ochorenie covid-19. Súčasný primátor uprednostnil iné povinnosti. "V súvislosti so zajtrajšou (4. 10.) schôdzou Národnej rady SR, kde je vážny program ohľadom odvolávania ministra financií, je na ceste do Bratislavy," povedal na diskusii Attila Rábely, Šimkov poslanecký asistent. "Dobre. No ja to stihnem ešte dnes večer do Bratislavy bez problémov, pán Šimko mohol tiež," reagoval moderátor Michal Kovačič. Ako sme už zistili, Jozef Šimko napokon pri tomto bode nehlasoval.

Článok pokračuje pod reklamou


Priebeh diskusie mal pod kontrolou moderátor Michal Kovačič, ktorý niektorými otázkami kandidátov naozaj zaskočil. Venovali sa témam, ako napríklad domov dôchodcov, zamestnanosť, výstavba bytov, kultúra či transparentnosť. Každý z kandidátov tiež priblížil, ktoré tri plány by chcel ako prvé uskutočniť v prípade zvolenia.

Zaujímavá bola aj otázka z publika - či by bol niektorý z kandidátov ochotný vzdať sa v prospech iného kandidáta. Odpoveď bola zhodná - nie. Kandidáti však v závere diskusie prezradili, komu by dali svoj hlas, ak by nemohli voliť seba. Csaba Horváth by volil Nadeždu Demeterovú, svoj hlas by jej dal aj Zsolt Lajka. Hlas od Nadeždy Demeterovej by dostal Csaba Horváth. "Jedného z demokratických kandidátov," odpovedal Jaroslav Bagačka. K bližšej odpovedi ho pritlačil moderátor, kandidát doplnil, že najbližšie mu v diskusii boli názory Demeterovej a Horvátha.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť na tomto odkaze.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross