No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Potravinová zbierka je stále chudšia a chudšia, pomoc je však naďalej potrebná. Blíži sa september, chýbať budú aj pomôcky do školy

4. augusta 2022 | |  | 
Zdroj: Rimavská pomáha Ukrajine

RIMAVSKÁ SOBOTA – Niekoľko dobrovoľníkov z regiónu stále neúnavne pomáha odídencom z Ukrajiny, ktorí svoje útočisko našli v Rimavskej Sobote a v blízkom okolí. Darcov, ktorí by prispievali do potravinovej zbierky, je však čoraz menej.

„Naše zberné/výdajné miesto v Rimavskej Sobote (ako jediné v okrese) bolo otvorené aj tento týždeň. Ako už býva zvykom, len jeden deň do týždňa a s obmedzeným množstvom potravín či drogérie, ktorú si môže každý zobrať,“ uviedli dobrovoľníci na sociálnej sieti na svojom profile Rimavská pomáha Ukrajine.

Článok pokračuje pod reklamou


„Vždy nám trhá srdce, keď musíme dohliadať na to, ako si mamina niekoľkých detí berie len jednu múku, mlieko či konzervu. Žiaľ, musíme myslieť na všetkých a inak to pri súčasných zásobách a množstve ľudí nejde. Napriek tomu vždy odchádzajú s vďakou, občas aj so slzami v očiach,“ dodali.


Prečítajte si tiež: Svoju lásku k cyklistike spojila s vyjadrením podpory pre Ukrajinu. Zuzana Mikulcová k finančnej zbierke pripojila aj svoj koncert


Nielen potravín je pomenej – rovnako majú akútny nedostatok kozmetiky, drogérie, čistiacich prostriedkov a prostriedkov na pranie. „Blíži sa začiatok školského roka, preto vás, milí naši podporovatelia, priatelia, prosíme o pomoc pri zabezpečení školských potrieb pre deti. Vítané sú zošity, perá, ceruzky, peračníky, výkresy, potreby na kreslenie, prezuvky, detské topánky a pod.,“ uviedli.

Chcete sa do zbierky zapojiť? Vaša pomoc bude srdečne vítaná. Zberné/výdajné miesto v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote je otvorené každý utorok od 15:30 do 17:00 hod.

Ďakujeme, že ste to nevzdali a že naďalej pomáhate,“ dodali na záver dobrovoľníci.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross