No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V sociálnom šatníku v R. Sobote prebieha potravinová zbierka. Chýbajú im zásoby detského zimného oblečenia

27. novembra 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Projekt sociálneho šatníka, ktorý vytvorilo Ústredie diakonie Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovenku, funguje v R. Sobote už viac ako rok. Koordinátorka projektu Tünde Pilátová sa teší pozitívnym ohlasom počas celého roka.

Do sociálneho šatníka môžete darovať oblečenie každý deň. Na projekt si darcovia už zvykli a do šatníka pravidelne pribúda množstvo oblečenia, ktoré aj ďalej nájde svoje využitie.

Článok pokračuje pod reklamou


V sociálnom šatníku im momentálne chýbajú zásoby zimného oblečenia a obuvy, a to najmä pre maloleté deti. "Dôležité je pre nás oblečenie a topánky hlavne pre deti. Keď ku nám prídu, hľadajú aj deky a paplóny," ozrejmila Pilátová. Do sociálneho šatníka môžete priniesť aj trvanlivé potraviny. Vyzbierané potraviny budú rozdané ľuďom v hmotnej núdzi, seniorom a rodinám s nízkymi príjmami.

Priniesť veci do sociálneho šatníka môžete od pondelka do štvrtka v čase od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 a v piatok od 8:00 do 12:00. Čas odovzdania si môžete dohodnúť aj po telefonickom dohovore na telefónnom čísle – 0905 848 374. "Chceme poďakovať všetkým, ktorí nám priniesli doposiaľ akékoľvek dary. Veľmi si to vážime a tešíme sa aj veľkému záujmu," dodala.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross