No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZÁPASENIE: Lokomotíva medzi najúspešnejšími klubmi Slovenska

17. apríla 2018 | |  | |

Valné zhromaždenie Slovenského zápasníckeho zväzu, ktoré sa konalo v kultúrnom dome v Šamoríne, patrilo aj vyhláseniu najúspešnejších zápasníkov a klubov za rok 2017. Za vlaňajšie výsledky sa dostalo veľkej pocty i zápasníckemu oddielu Lokomotíva Rimavská Sobota. V jednotlivcoch sa najúspešnejším juniorom a pretekárom do 23 rokov stal pretekár Lokomotívy Akhsarbek Gulajev, vicemajster sveta a bronzový z majstrovstiev Európy. Vo vyhodnotení klubov obsadila Lokomotíva Rimavská Sobota fantastické 2. miesto spomedzi 34 klubov Slovenska.

„Zvíťazila Dunajplavba Bratislava so 431 bodmi pred našou Lokomotívou, ktorá získala 403 bodov a na 3. mieste skončil ZK Košice 1904 s 364 bodmi,“ povedal pre Rimava.sk Jozef Radnóti, tréner a podpredseda Lokomotívy. Ako ozrejmil, kluby získavajú body za umiestnenie na Majstrovstvách sveta a Európy, ligových súťažiach a Majstrovstvách Slovenska.

,,Som nesmierne hrdý na výsledky našich zápasníkov, ktoré dosahujú v skromných podmienkach a slabým finančným rozpočtom. Niekedy však srdce športovca dokáže viac ako všetko ostatné. Rok 2017 bol najúspešnejší rokom v 44-ročnej histórii klubu. Naši zápasníci získali 14 titulov Majstra Slovenska, 18-krát sa postavili na stupne víťazov a prevzali si strieborné medaily za 2. miesto a 6-krát bronz za 3. miesto. Naša nová posila Akhsarbek Gulaev sa stal vicemajstrom sveta a získal bronz na Majstrovstvách Európy. Netreba však zaspať na vavrínoch a treba pracovať tvrdo ďalej a udržať si minimálne takéto postavenie v rámci Slovenska, čo však bude nesmierne ťažké,“ priblížil Radnóti, ktorý ďakuje všetkým zápasníkom Lokomotívy za výsledky a za vynikajúce šírenie dobrého mena klubu a mesta.

Rovnako tréner vyzýva každého kto by sa chcel stať členom zápasníckej Lokomotívy, že je vítaný na tréningoch zápasenia v telocvični T-18 Pod Šibeničným vrchom v pondelok, stredu a piatok od 16:00 do 18:00 hod.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jozef Radnóti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross