No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Pri Rimavských Zalužanoch sa vykoľajil vlak. Na mieste sú zranené osoby

RIMAVSKÉ ZALUŽANY – Nešťastie sa stalo v utorok (6. júna) podvečer pri obci Rimavské Zalužany.

Správu pre portál Rimava.sk potvrdila aj hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová. "Pri náraze vlaku do spadnutého stromu sa vykoľajil vlak a na mieste sú minimálne tri ľahko zranené osoby. K nehode došlo približne o 19:50 hod na trase Rimavská Sobota - Rimavská Baňa," uviedla.

Článok pokračuje pod reklamou


AKTUALIZOVANÉ 6. 6. o 21:33: Ako priblížil Peter Heinc z Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, vo vlaku sa nachádzalo sedem osôb. Na mieste zasahuje 21 hasičov s ôsmimi kusmi hasičskej techniky a deviati členovia DHZO s dvomi kusmi hasičskej techniky.

"Na mieste udalosti sa nachádzajú aj miestny občania na 3 terénnych vozidlách a 1 traktore. Príslušníci HaZZ na mieste zásahu poskytli zraneným osobám prvú predlekársku pomoc a asistovali posádkam Zdravotnej záchrannej služby pri ošetrení a transporte zranených osôb k sanitným vozidlám," dodal Heinc.

AKTUALIZOVANÉ 2. o 21:40: "Dnes, krátko pred 20:00 hod. prijalo operačné stredisko IZS oznámenie, že medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha došlo k vykoľajeniu vlaku," uviedla polícia na sociálnej sieti s tým, že podľa doterajších zistení bol príčinou strom, ktorý bol spadnutý na trati.

"V dôsledku kolízie s ním sa vlak vykoľajil a prevrátil na bok. Vo vozni malo byť 7 osôb, z toho 5 cestujúcich, rušňovodič a sprievodkyňa. Predbežné informácie hovoria o troch zranených. Na mieste zasahujú všetky zložky integrovaného záchranného systému vrátane príslušníkov policajného zboru," dodala polícia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross