No active "ca-sidebar-197687" sidebar

APRÍL: Pozrite sa, aké podujatia sa chystajú v regióne tento mesiac

2. apríla 2015 |  | | |

majstrovstvaMajstrovstvá Slovenska v kulturistike, koncert, turistika a stavanie májov. To sú podujatia, ktoré tento mesiac zaplnia kalendár akcií v regióne. Rimava.sk o nich informovala manažérka Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont Miroslava Vargová.

Po veľkonočných sviatkoch, mesto Hnúšťa bude v sobotu, 18. apríla, už po tretíkrát dejiskom Majstrovstiev Slovenska v kulturistike a fitness. Súťažiť sa bude v kategóriách kulturistika, klasická kulturistika, fitness, men´s physique juniorov (do 23 rokov) a body fitness, fitness, bikiny fitness junioriek. Súčasťou je aj Pohárová súťaž v kulturistike masters (nad 40 rokov) a exhibičné vystúpenie profesionálneho kulturistu Pavla Jablonického.

V ten istý deň, 18.apríla, pri príležitosti Dňa Zeme organizuje Mikroregión Rimava a Rimavica dobrovoľnícku akciu zameranú na zber odpadkov a odstraňovanie menších čiernych skládok popri cestách v obciach Mikroregiónu Rimava a Rimavica. „Do tejto akcie sa môže zapojiť každý, komu nie je ľahostajné životné prostredie v našich obciach,“ poznamenala manažérka MAS Malohont.

Tretím podujatím v sobotu, 18. apríla, sa bude konať koncert Zuzany Mikulcovej v rekreačnom zariadení DeaRei na Teplom Vrchu.

Máj v Klenovci / FOTO:Július KohútO týždeň v sobotu, 25. apríla, je naplánovaný výstup na Maginhrad aj za účasti hostí z partnerského regiónu z Českej republiky. Ako avizovala manažérka MAS Malohont, ak bude počasie a ostatné okolnosti priať dokončeniu rozhľadne, bude sa konať aj jej oficiálne otvorenie, o ktorom budú vopred informovať.

Posledný aprílový víkend (25. a 26. apríl) sa v Kokave nad Rimavicou, v miestnej časti Liešnica bude konať včelársky kurz určený pre začiatočníkov. Praktická časť kurzu prebehne na včelnici, kde si návštevníci budú môcť priamo vyskúšať prácu so včelami, zoznámiť sa so včelárskym náradím, rôznymi typmi úľov a základnými prácami so včelstvom.

Tradíciu stavania májov v centre obcí, ktorá je spojená s kultúrnym programom, v posledný deň v mesiaci, 30. apríla, pripomenú v Klenovci, Sušanoch a Hrnčiarskej Vsi.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross