No active "ca-sidebar-197687" sidebar

„Autíčkari“ zmenili lokalitu divokej skládky, smeti teraz vyvážajú za Vyšnú Pokoradz

skladka-pokoradz„Autíčkari“, ktorí v uplynulých mesiacoch vyvážali autodiely a prevažne rozobratý interiér z osobných vozidiel v okolí Oždian sa presunuli do inej lokality, za Vyšnú Pokoradz pri Rimavskej Sobote. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol vedúci odboru životného prostredia na Okresnom úrade Rimavská Sobota Vladimír Šándor, skládku odhalili ochranári neďaleko chránenej krajinnej oblasti - Pokoradské jazierka a nahlásili to tento mesiac, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o rovnaký druh odpadu ako je nad obcou Ožďany. Podľa Šándora však v tejto lokalite odpad z áut prestali vyvážať po tom, ako sa téme začali venovať médiá. Šándor zároveň spomenul, že už upovedomili aj mestskú políciu, ktorá by mala lokalitu monitorovať častejšie.

Pri Ožďanoch neznámy páchateľ začiatkom tohto roka pravdepodobne na dodávke vyvážal okrem pneumatík či nárazníkov aj sedačky a časti rozobratých interiérov. „Ide o veci z áut, ktoré nie sú zo železa,“ priblížil Šándor. Ako vtedy pre Rimava.sk uviedol, v regióne ešte takéto skládky nemali a v takomto meradle ide o extrém. „Vyzerá to, akoby niekto rozoberal autá a čo neodnesie do šrotu, skončí na skládke, v prírode,“ poznamenal Šándor.
Nezákonnú skládku má v pláne z lesa nad Ožďanmi obec zo svojho katastrálneho územia odstrániť prostredníctvom Environmentálneho fondu. O financie obec požiadala v uplynulých týždňoch.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Nezákonné skládky chce s pomocou dotácie odstrániť len niekoľko obcí
Nad Ožďanmi pribúdajú čierne skládky, nájdete tam najmä zvyšky z áut
R. SOBOTA: O odstránenie nelegálnych skládok žiada zatiaľ len pár obcí


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross