No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bátka zažije stretnutie generácií, o veselicu núdza nebude. Deň obce oslávia na Orávke

Obec Bátka v Rimavskosobotskom okrese zažije najbližšiu sobotu stretnutie generácií a festival ľudového folklóru. Okrem toho návštevníkov čakajú rôzne výstavy z tvorieb ľudových remesiel, stánky s liečivými rastlinami či gastronomické špeciality. Toto a omnoho si pre vás pripravil tamojší klub dôchodcov už túto sobotu, 19. augusta od 14:00 hod. v Bátke.

Na svoje si prídu aj deti. Pre nich je pripravená jazda na koni, kolotoče i tovrivé dielne. Ako ďalej Rimava.sk informovala Magdaléna Pásztorová z Klubu dôchodcov v Bátke, ktorý podujatie organizuje, počas akcie budú piecť aj štrúdle, nebudú chýbať koláče či zákusky. Podľa jej slov slovo v programe dostanú aj hostia z družobného klubu v Ózde. Zábava 1. ročníka podujatia vyvrcholí podľa Pásztorovej večerným ohňostrojom a ľudovou veselicou pri živej hudbe.

Ešte v piatok večer mala v R. Sobote vystúpiť kapela MILO KRÁĽ BAND s Barborou Švidraňovou. Program bol však so zdravotných dôvodov dvoch členov kapely zrušený. Koncert sa organizátori pokúsia zorganizovať v náhradnom termíne.
V obci oslávia 95. výročie jej založenia, prídu aj Gorali spod Tatier

V Orávke na juhu Rimavskosobotského okresu si rovnako už najbližšiu sobotu, 19. augusta, pripomenú 95. výročie založenia obce, na okrúhle oslavy opäť prídu aj Gorali z Lendaku. Súbor tunajším obyvateľom pripomenie ich korene, ako starosta vysvetlil, obec v roku 1922 osídlili práve goralské rodiny z oblasti južného Poľska a Oravy. Ako priblížil starosta obce Ján Lichanec, založenie obce si športovými podujatiami či varením špecialít zo zemiakov pripomínajú každoročne, väčšie oslavy sa však konajú len raz za päť rokov. „Pozývame na nich nielen domácich, ale aj obyvateľov z okolia,“ hovorí Lichanec a dodáva, že v cene lístka chýbať nebude ani občerstvenie a kotlíkový guľáš.

Hasičská súťaž o pohár predsedu DHZ a Muzičky

Na Teplom Vrchu vyvrcholí týždňové stretnutie mladých muzikantov. Začínajúcim hudobníkom a tanečníkom sa počas týždňa venovali skúsení lektori, muzikanti či animátori.  Ich výsledky predstavia v sobotu, 19. augusta o 14:00, v kultúrnom dome na Teplom Vrchu. „Neváhajte podporiť svojou účasťou mladých talentovaných muzikantov a tanečníkov, ktorí vám predstavia svoje hudobné a tanečné umenie,“ povedala Stanislava Zvarová z Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote a dodala, že na verejnú prezentáciu projektov pozývajú všetkých milovníkov ľudového umenia.

V sobotu sa v Rimavskom Brezove stretnú milovníci hasičského športu, ktorí si zmerajú sily v dennej hasičskej súťaži o pohár predsedu DHZ Rimavské Brezovo.

Počas víkendu to festivalom Bavalfest opäť ožije na miestnom amfiteátri v Kokave nad Rimavicou, zameraný bude na tradičnú rómsku hudbu, tanec a spev. Hudobné a tanečné skupiny zo Slovenska doplnia hostia z Poľska, Česka, Maďarska a Srbska.

Stretutie rodákov v Dražiciach

O deň neskôr v nedeľu, 20. augusta, sa v Dražiciach neďaleko Teplého Vrchu stretnú rodáci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross