No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bazény na plavárni a na Kurinci čaká rekonštrukcia

Bazény v plavárni v Rimavskej Sobote čaká od budúceho mesiaca rekonštrukcia za približne 66 tis. eur (2 mil. korún). Ako ďalej Rimava.sk informoval vedúci rekreačných a športových služieb Technických služieb mesta (TSM) Rimavská Sobota Mikuláš Egreczky, rekonštrukcia sa bude týkať bazénovej časti. Dvadsaťpäťmetrový a detský bazén tak dostanú nový nádych. „Povrch bazénu je opotrebovaný a bude sa fóliovať. Po rekonštrukcii bude ako nový,“ uviedol Egreczky. Ako poznamenal, bazén sa rekonštruovať musí, lebo nevyhovuje hygienickým normám.

Mestská plaváreň bola sprevádzkovaná pre verejnosť pred 20-timi rokmi. Podľa slov riaditeľa TSM Pavla Rábelyho terajší náter bazénu sa vykonával približne pred ôsmimi rokmi. Súčasne, keď bude vypustená voda, sa bude meniť aj odtoková technológia. Plaváreň bude z dôvodu rekonštrukcie uzavretá od pondelka, 6. apríla. Práce potrvajú približne mesiac.

„Keďže sa pri plavárni nebude stavať nový 50 metrový bazén, dáme bazén v Rekreačnej oblasti – Zelená voda  (na Kurinci) do poriadku tak, aby sa dal prevádzkovať aj naďalej,“ avizuje pre Rimava.sk riaditeľ TSM a doplnil, že technológia nebude nová, ale bude sa dať prevádzkovať ako doteraz.  S bazénom sa nepočítalo koncom minulého roka pre ohrozenie bezpečnosti prevádzky.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross