No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Zmena v krajskom zastupiteľstve sa má udiať v závere týždňa

rokovanie poslancov BBSk v R. SobotePo tom, ako sa poslanec banskobystrického krajského zastupiteľstva Peter Mináč vzdal svojej funkcie, má na uprázdnený mandát nastúpiť ako náhradník prednosta okresného úradu v Rimavskej Sobote Pavel Struhár. Zloženie sľubu poslanca je na programe najbližšieho rokovania krajského parlamentu, ktoré predseda kraja Marian Kotleba zvolal na piatok, 19. decembra, do zasadačky Úradu BBSK v Banskej Bystrici. Hlavným bodom programu bude návrh rozpočtu.

Rozpočet mali krajskí poslanci prejednávať na výjazdovom zasadnutí začiatkom mesiaca v Rimavskej Sobote. Na návrh poslanca Jaroslava Demiana bol však materiál stiahnutý z programu. Zdôvodnil, že predložený návrh rozpočtu nie je prorastový, je v ňom málo investičných projektov a treba o ňom diskutovať.

Výjazdové rokovanie v Rimavskej Sobote prinieslo aj výmenu názorov medzi Marianom Kotlebom a poslancom Petrom Mináčom, ktorý je zároveň tisovským primátorom. Od predsedu kraja žiadal ospravedlnenie za to, že Tisovec pri svojej návšteve nazval "čiernou dierou".  Na protest proti jeho výroku a pre nesúhlas s doterajším riadením kraja sa napokon Mináč vzdal funkcie poslanca.

Úrad BBSK uvádza, že písomné vzdanie sa mandátu zaevidovali v pondelok, 8. decembra. Vzdanie sa mandátu nemožno vziať späť. Mináčovi zároveň zaniklo členstvo v komisii financií a v komisii regionálneho rozvoja a cestovného ruchu. Na uprázdnený poslanecký mandát nastupuje náhradník z volebného obvodu, v ktorom sa mandát uprázdnil. Podľa počtu získaných hlasov sa tak novým poslancom má stať Pavel Struhár. Ako pre Rimava.sk potvrdil, funkcie poslanca sa ujme.

Zdroj: Rimava.sk / SITA

Súvisiace články:
BBSK: Poslanca Petra Mináča nahradí v krajskom parlamente Pavel Struhár
BBSK: K rozpočtu sa krajskí poslanci vrátia o dva týždne
BBSK: Krajskí poslanci posielajú župana Kotlebu do Národnej rady SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross