No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bežkári sa opäť stretnú pri Hrachove, podmienky majú lepšie ako vlani

biela-stopaTuristické bežkárske podujatie Biela stopa pri obci Hrachovo, ktoré navštevuje z roka na rok viac športovcov, sa bude konať už najbližší víkend. Ako ďalej Rimava.sk informoval zakladateľ a organizátor akcie Róbert Zachar, snehové podmienky sú na ich pomery až veľmi dobré a preto sa rozhodli po minulom roku opäť ísť pôvodnú trasu na Holubín s tým, že podľa záujmu vytvoria skupinku, ktorá bude môcť ísť aj ďalej.Minulý rok bolo snehu menej, išli sme približne 17 kilometrov. Nejde o preteky, ale o turistický pochod pre všetky vekové kategórie,“ povedal Zachar, podľa ktorého ak nebude opäť koncom týždňa padať sneh, bude stopa prešliapnutá. Zároveň spomenul, že ide už o siedmy ročník a pre účastníkov bude pripravené občerstvenie v lesíku pri obci. Bežkovanie pritom v ich podmienkach nie je nič výnimočné, len dovtedy každý chodil v malých skupinkách a preto sa rozhodli aspoň raz do roka zorganizovať spoločnú akciu.
Zraz bežkárov je podľa neho za obcou Hrachovo, pri ulici Stromovej v sobotu, 21. januára o 8:30 hod. Minulý rok sa stretlo približne 30 bežkárov. Do cieľa sa úspešne vrátili všetci.

Bežkovanie si niektorí športovci v regióne užívajú od minulého týždňa, kedy v okolí napadlo približne 20 centimetrov snehu. Okrem jednotlivcov majú za sebou prvú tohtoročnú organizovanú akciu aj turisti z Rimavskej Soboty a Hnúšte, ktorí využili dobré podmienky a časť cesty Márie Széchy prešli z Rimavského Brezova cez Maginhrad do Nižného Skálnika.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross