No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čaká nás odstávka elektriny, bez prúdu bude v Rimavskej Sobote približne 550 odberných miest

11. augusta 2022 | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: SSD

RIMAVSKÁ SOBOTA - V Rimavskej Sobote zostane vo štvrtok 18. augusta bez elektriny približne 550 odberných miest. Informovala o tom Stredoslovenská distribučná, a. s.

„V čase od 7:30 do 16:30 hod. budú energetici opravovať zariadenie trafostanice, čo bude mať vplyv na ulice P. Hostinského a Sídlisko Rimava,“ uviedol Miroslav Gejdoš, špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná, a. s.

Článok pokračuje pod reklamou


„Vzhľadom na charakter plánovaných prác sú odstávky elektriny nevyhnutné. Elektrikári zo SSD budú pracovať so zariadeniami na úrovni vysokého napätia. Z bezpečnostných dôvodov tak zostanú niektoré technológie na nevyhnutný čas vypnuté,“ vysvetlil Gejdoš.

Cieľom prác je podľa jeho slov zvýšiť bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie elektriny v jednotlivých oblastiach. „Energetici urobia maximum, aby odstávky elektriny ukončili hneď, ako to bude možné. Ak nenastanú komplikácie, môže to byť výrazne skôr ako v spomenutých časoch,“ dodal.


PREČÍTAJTE SI TIEŽ: 20. sezónu letného festivalu Bažant Kinematograf už DNES otvorí film Mimoriadna udalosť


Stredoslovenská distribučná žiada dotknutých odberateľov o prípravu na obmedzenie a tiež o trpezlivosť. „Zoznam všetkých zasiahnutých odberných miest je zverejnený na internetovej stránke spoločnosti v časti plánované odstávky. Odberatelia sa tu môžu aj bezplatne zaregistrovať na odber SMS správ alebo e-mailov o všetkých plánovaných odstávkach na ich odberných miestach v niekoľkotýždňovom predstihu,“ uzavrel hovorca.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross