No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Charitatívne podujatie Káčer na bicykli opäť zavíta aj do nášho regiónu

Peter Káčer. Foto: TA3

TORNAĽA/HNÚŠŤA – 10. ročník charitatívneho podujatia Káčer na bicykli, ktoré je pod záštitou Nadácie TA3, zavíta aj do okresov Rimavská Sobota a Revúca, konkrétne do miest Hnúšťa a Tornaľa.

Do Tornale zavíta Káčer 1. augusta. Jeho trasa na bicykli bude dlhá 18 kilometrov a bude viesť od Hlavného námestia do Behyniec, mestského parku Zoltánka, časti Starňa a cestou späť pôjde cez ulice Daxnerova, Kostolné námestie, Škultétyho, Mierová – smerom na juh mestská časť Králik (kúpalisko, morské oko) a trasu ukončí na Hlavnom námestí. V Hnúšti bude o deň neskôr, 2. augusta.

Podujatie je pod záštitou Petra Káčera, ktorý sa narodil s detskou mozgovou obrnou. Chcel dokázať, že aj ľudia so špeciálnymi potrebami toho veľa zvládnu a zároveň upriamiť pozornosť na výkony športovcov s hendikepom.

Článok pokračuje pod reklamou


V roku 2013 sa tak rozhodol, že na svojom špeciálnom trojkolesovom bicykli prejde za týždeň z Bratislavy do Košíc. Každý jeden deň bicyklovania sa spojil s podporou konkrétneho príbehu niekoho, kto sa s dôverou obrátil so svojou žiadosťou na Nadáciu TA3. Podujatie bolo preto spojené so zbierkou na pomoc ľuďom vybraným do projektu.

Ku Káčerovi na bicykli sa môže pridať každý, kto zvládne rekreačným tempom prejsť niekoľko kilometrov a chce svojou účasťou podporiť myšlienku charity a solidarity. Finančné prostriedky na pomoc tým, ktorých každoročne vyberá Nadácia TA3 spomedzi svojich žiadateľov, sú získavané zo sponzorských príspevkov zo strany partnerov podujatia, ale najmä z eurových SMS zaslaných na číslo 832.

V minulosti zavítal Káčer na svojom bicykli aj do našich regiónov. V roku 2014 štartoval svoju trasu z Revúcej a namierené mal do Moldavy nad Bodvou. V roku 2019 začínal svoju cestu po Slovensku v Lučenci. Jeho cesta išla aj cez Rimavskú Sobotu a finišoval napokon v Revúcej.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross