No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čo bude so Zimným štadiónom, sochou J. Aranya a kruháčom na Malohontskej?

Aj týmto bodom patril záver rokovania mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote. V rámci diskusie ozrejmil primátor mesta Jozef Šimko ako samospráva postupuje v týchto veciach.Posun nastal hlavne v prípade výstavby kruhovej križovatky na Malohontskej ulici. Ako primátor avizoval, budúci týždeň odovzdávajú dodávateľovi stavenisko s tým, že kruhový objazd by mal byť hotový do 15. októbra tohto roka. Počas jeho výstavby uzavrú celú cestu, od kruhového objazdu pri hypermarkete Lidl až po ďalší kruháč pri Kauflande.

Šimko sa vyjadril aj na margo umiestnenia sochy J. Aranya na Námestí M. Tompu. „Musíme rešpektovať rozhodnutie Krajského pamiatkového úradu. Kým pamiatkový úrad nedá súhlas na umiestnenie tretej sochy, tak bohužiaľ s tým nemôžeme pohnúť, pretože by sme dostali enormne vysokú pokutu,“ priblížil a dodal, že s pamiatkármi budú ešte rokovať. Na základe ich spoločného rokovania sa tak podľa primátora rozhodne či bude alebo nebude socha J. Aranya umiestnená na námestie. „Pokiaľ nenájdeme iné riešenie musíme preložiť sochu S. Petőfiho na iné dôstojné miesto v rámci mesta,“ doplnil.

O niečo búrlivejšia diskusia sa rozprúdila pri téme Zimného štadióna, ktorý je od začiatku februára 2017 uzatvorený z dôvodu zatekania strechy. „Vtedy som požiadal poslanca Erika Klauberta ako architekta nech predloží v akej hodnote by sme mohli rekonštruovať strechu zimného štadióna. Prvý variant Klauberta bol takmer 260 tis. eur, druhý variant výmena nosného strešného plášťa a podobne bol v hodnote viac ako 380 tis. eur. Toto sa mi zdalo veľa, preto som požiadal ďalšieho architekta, ktorý mi predložil rozpočet na výmenu časti strechy v hodnote takmer 180 tis. eur,“ priblížil primátor. Ako ďalej spomenul z oslovených troch firiem to vyhrala spoločnosť Expresstav, ktorá by mala urobiť výmenu strechy za viac ako 170 tis. eur s tým, že by to malo byť hotové do konca augusta 2017. „Bol by som veľmi rád, keby nám poslanec Klaubert vysvetlil, že odkiaľ zobral takú hodnotu výmeny strechy. Mám taký pocit, že tu niekto chcel okradnúť mestskú pokladnicu,“ povedal Šimko.

„Obvinili ste ma, že som chcel okradnúť mesto o veľa finančných prostriedkov. Pán primátor Vy ste v tomto amatér, nevidíte do toho. Amatér ste preto, lebo pletiete opravu strechy a kompletnú výmenu strechy. Ja si za týmto mojím rozpočtom stojím, bolo to odborne spravené. V žiadnom prípade som nechcel mesto okradnúť o 210 tis. eur,“ uviedol na rokovaní poslanec Erik Klaubert. Ako ďalej povedal, v sume 380 tis. eur počítal s kompletnou výmenou strešného plášťa, odstránenie kompletnej drevenej konštrukcie a jej nahradenie novými nosníkmi, novou tepelnou izoláciu, novou krytinou a podobne. Podľa jeho slov by išlo o úplné vyriešenie problému na 40-50 rokov dopredu. „Urobil som plus robotu, navrhol a vymyslel som alternatívne riešenie,“ doplnil a dodal, že namiesto toho, aby na zasadnutí rokovali o dôležitejších veciach, dookola preberajú asfaltovanie. „Mám pocit, že funkcia primátora sa degraduje na nejakú funkciu riaditeľa Technických služieb, lebo primátor rieši iba asfaltovanie a chodníky,“ povedal Klaubert s tým, že suma takmer 260 tis. eur za rekonštrukciu strechy Zimného štadióna je zrazu veľká, zatiaľ čo suma 800 tis. eur nie je (pozn. red. ide o výšku úveru, ktorý si samospráva zobrala na asfaltovanie ulíc a chodníkov v meste). Na margo toho primátor povedal, že asfaltovanie samospráva vykonáva na základe požiadaviek občanov a poslancov mesta, ktorí úver schválili 17-timi hlasmi. Poslanec Klaubert vtedy tento návrh nepodporil.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross