No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Colníci skontrolujú predávajúcich na vianočných trhoch

perex-trhyColníci v tomto mesiaci skontrolujú prevádzky na finančných trhoch po celom banskobystrickom kraji, nevyhnú sa tomu ani predávajúci v Rimavskej Sobote počas 16. a 17. decembra, kedy sa uskutočnia miestne vianočné trhy. „Počas prvých dní budú prevádzkovatelia upozornení o vykonávaných kontrolách,“ informovala Rimava.sk hovorkyňa colného úradu Katarína Podhorová.Podľa jej slov sa colníci zamerajú na dodržiavanie zákonov o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP), o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi a tiež dodržiavanie zákonov o spotrebnej dani z tabakových výrobkov ako aj z alkoholických nápojov.

Ako ďalej poznamenala, kontroly budú prebiehať v troch fázach. „V prvej fáze colníci kontaktujú organizátorov vianočných trhov, aby informovali nájomníkov o prebiehajúcej kontrole a povinnosti dodržiavania zákonov. V druhej fáze vykonajú colníci hliadkovú činnosť na vianočných trhoch v služobnej rovnošate. V tretej fáze vykonajú colníci priamu kontrolnú činnosť zameranú na dodržiavanie zákonov, pričom využijú informácie získané počas prvých dvoch fáz a pri zistení porušenia už budú ukladať sankcie,“ uviedla Podhorová a dodala, že takýmto spôsobom budú postupovať kontroly na vianočných trhoch po celom Slovensku.

Najčastejším porušením zákona o ERP býva podľa hovorkyne nevyobrazenie vzorového pokladničného dokladu pre kupujúcich, nezaevidovanie tržby v pokladnici, nevydanie pokladničného dokladu, vydanie pokladničného dokladu, ktorý však nespĺňa náležitosti zákona.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross