No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do konca mesiaca odstránia nelegálne skládky, na projekt získali takmer 60 tis. eur

tornalaTornaľská samospráva plánuje do konca mesiaca odstrániť nelegálne skládky odpadu v meste aj pri kúpalisku. Do projektu investuje približne 3 tisíc eur ako spoluúčasť, z výzvy Enviromentálneho fondu získali takmer 60 tis. eur. Rozhodlo o tom Ministerstvo životného prostredia koncom septembra. Rimava.sk o tom informoval prednosta Mestského úradu Ladislav Nagy. Ako priblížil, financie budú využité na likvidáciu nelegálnej skládky na Dobšinského ulici v Tornali, ako aj v mestskej časti Králik. „Aj týmito opatreniami samospráva pokračuje v systémových opatreniach na realizáciu svojho zámeru budovania rekreačného strediska „Morské oko“ v Tornali a pripravuje sa na svoj investičný zámer budovania moderného biokúpaliska,“ uviedol pre Rimava.sk Nagy a doplnil, že likvidáciu realizuje spoločnosť Julmex z Rimavskej Soboty, ktorá bola určená formou verejného obstarávania.

V boji s nelegálnou likvidáciou odpadu podľa prednostu zaviedli aj kamerový systém v miestach, kde dochádzalo k nelegálnemu skládkovaniu a zriedili technické zábrany na prístupových cestách. „Doterajšie skúsenosti samosprávy k efektivite opatrení sú pozitívne aj keď nedisciplinovaní občania sa stále nájdu,“ konštatoval Nagy a dodal, že v neposlednom rade mesto podporuje a iniciuje osvetové aktivity, ktoré sú organizované hlavne v školských zariadeniach s dôrazom na nutnosť separácie odpadu a na nebezpečenstvo zanedbávania ochrany prírody. Osobitná pozornosť je podľa neho venovaná likvidácii bioodpadu a do domácností boli distribuované nádoby na zber, ktorý sa vykonáva v pravidelných intervaloch spoločnosťou Brantner, ako aj Mestskými službami v Tornali. Zároveň spomenul, že v meste pravidelne organizujú mobilný zber papiera, občania pritom v hodnote odovzdaného odpadu dostávajú hygienické prostriedky ako vreckovky, papierové utierky a toaletný papier. Začiatkom týždňa v meste zorganizovali zber elektroodpadu z domácností.

Samospráva mesta uplynulých rokoch sa intenzívne zaoberala likvidáciou nelegálnych skládok z vlastných prostriedkov a venovala zvýšenú pozornosť ochrane životného prostredia a separácii odpadu.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross