No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali podali projekt kúpaliska za milión eur

kupalisko-tornalaV Tornali, v okrese Revúca, podali v uplynulých dňoch v spolupráci s Národným parkom Aggtelek z Maďarska medzinárodný projekt na modernizáciu tamojšieho kúpaliska. „Za rekordne krátku dobu sa podarilo vypracovať s touto organizáciou a odborom výstavby Mestského úradu v Tornali spoločný projekt,” informoval Rimava.sk prednosta Mestského úradu Ladislav Nagy, podľa ktorého v rámci tohto projektu mesto Tornaľa chce využiť možnosť financovania geotermálno-hydrologického výskumu na území mesta, vybudovanie časti prírodného bazénu na miestnom kúpalisku, ako aj dobudovania hygienických objektov. „Prestavba bazénu bude zameraná na zvýšenie atraktivity hlavne pre deti, mládež a rodiny s deťmi,” avizuje Nagy a dodáva, že tieto opatrenia smerujú k celkovej prestavbe kúpaliska v Tornali na moderné a atraktívne bio-kúpalisko bez chemickej úpravy vody.

projekt-tornalaV prípade úspešnosti projektu v prvej etape podľa Nagya v Tornali plánujú investíciu približne za 1 million eur. Ďalšie financie by chceli získať zo zdrojov v rámci realizácie Akčného plánu pre okres Revúca, ako aj z ďalších projektov environmentálneho charakteru. „Prínosom pre región má byť zvýšenie atraktivity pre turizmus, rozvoj zamestnanosti, zvýšenie úrovne ochrany prírody a rozvoj cezhraničnej spolupráce,” dodáva Nagy, podľa ktorého samospráva už dlhodobo uvažuje o aktivitách rozvoja turizmu nielen v meste, ale aj v regióne južného Gemera. Ako podotkol, poslanci Mestského zastupiteľstva, ako aj primátorka mesta Anna Szögedi to považuje za prioritu v infraštukturálnom rozvoji.
Z prírodného kúpaliska by chceli zachovať pôvodnú časť. Využiť pritom chcú aj Morské oko, ktoré je podvodnou jaskyňou hlbokou 40 metrov a ide o raritu v Európe. Okrem toho ďalšou raritou podľa Nagya je turizmus a prameň, ako zdroj pitnej vody šťavice Gemerka.

Prednosta úradu zároveň pripomenul, že rozvoju by v budúcnosti brániť už nemusela ani výstavba chýbajúcej kanalizácie, na ktorú v Tornali získali nenávratný finančný príspevok v hodnote viac ako 13,235 mil. eur. Celková suma investície je pritom 14,705 mil. eur, realizátorom a žiadateľom je Stredoslovenská a vodárenská spoločnosť Banská Bystrica.

 

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
TORNAĽA: Kúpalisko hlási slabšiu sezónu, samospráva zisťuje možnosti rozvoja
TORNAĽA: V meste vykúpili pozemky pre kanalizáciu a čističku odpadových vôd
TORNAĽA: Kúpalisko v Tornali chcú cyklocestou prepojiť s Maďarskom
TORNAĽA: V zatopenej priepasti trénovali potápanie, k dispozícii mali aj dekompresnú komoru


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross