No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Kúpalisko hlási slabšiu sezónu, samospráva zisťuje možnosti rozvoja

17. augusta 2016 |  | |

kupalisko-tornalaNa plážovom kúpalisku v Tornali hovoria tento rok o slabšej sezóne. Návštevnosť oproti minulému roku zatiaľ vyzerá byť približne polovičná. Podľa informácií Mestských služieb mesta Tornaľa počas sezóny ľudia chodili najmä počas víkendov, kedy prišlo aj viac ako tisíc ľudí. V iné dni sa však prišlo okúpať len niekoľko desiatok návštevníkov. „Funguje to, ľudia kúpalisko radi navštevujú, ale sezóna nebola najlepšia. Nie sme až tak spokojní s jej priebehom,“ povedal prednosta Mestského úradu Ladislav Nagy, podľa ktorého sa ľudia kúpať chodia pokiaľ je dobré počasie, horšie je to, keď sa ochladí. „Zamestnancov tam mať ale musíme, ale hostí nemáme,“ poznamenal Nagy.

Samotná bilancia sa podľa neho však prejaví až keď zaplatia účty, vodu, výplaty zamestnancom. „Teda keď budeme vedieť aký sme mali príjem, odpočítame výdaje a z toho zistíme zisk,“ dodal prednosta, podľa ktorého ani minulý rok neboli veľmi ziskoví a bolo to na hrane prevádzkových nákladov. „Je to však služba občanom,“ povedal Nagy a dodal, že budúci mesiac chystajú prieskum. Zároveň pripomenul, že rozvoju by v budúcnosti brániť nemusela ani výstavba chýbajúcej kanalizácie, na ktorú v Tornali získali nenávratný finančný príspevok v hodnote viac ako 13,235 mil. eur. Celková suma investície je pritom 14,705 mil. eur, realizátorom a žiadateľom je Stredoslovenská a vodárenská spoločnosť Banská Bystrica.

Pomerne veľa ľudí sa na tornaľské kúpalisko prišlo vďaka priaznivému počasiu okúpať ešte v júni, júlová návštevnosť bola však slabšia. Privítali by preto celoročnú prevádzku. „Stále uvažujeme o rôznych alternatívach rozvoja, ten stav nás neteší. Chceli by sme využiť možnosti projektov či cezhraničnej spolupráce. Pracujeme na tom intenzívne,“ tvrdí Nagy, podľa ktorého prebiehajú rôzne rokovania ohľadom kúpaliska, no boli by radi, keby mesto malo k tomu stále čo povedať. „Chceli by sme pre mesto zachovať tradíciu a na druhej strane vidíme v tom aj zdroj zamestnanosti," dodal.
Ako podotkol, plážové kúpalisko v Tornali má tri rarity - turizmus, prameň ako zdroj pitnej vody, šťavice Gemerka či iné pramene ako aj Morské oko. "Je to rarita v Európe, podvodná jaskyňa hlboká 40 metrov je však uzavretá pre potápačov od minuloročného nešťastia. Aj keď my sme to nezavinili, primátorka vydala zákaz," pripomenul Nagy, podľa ktorého však záujem o potápanie majú u nich medzinárodné organizácie potápačov. Ide o zatopenú priepasť, ktorá je podľa jaskyniarov raritou a prírodnou pamiatkou. V minuosti sa tam utopil muž z Čiech.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross