No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Doležal chce opravovať cesty v kraji, vláda by sa mala zaoberať aj zničeným úsekom na Prednú Horu

Zničená cesta II/531 bude, pravdepodobne, témou rokovania vlády. Pomoc prisľúbilo aj ministerstvo dopravy.

Kraj nemá financie na opravu strhnutej cesty

Minister dopravy Andrej Doležal a predseda parlamentu Boris Kollár sa stretli s vedením Banskobystrického samosprávneho kraja, aby prerokovali situáciu, ktorá vznikla po prívalových dažďoch koncom júna. Obaja sa zhodli na tom, že kraj potrebuje finančnú pomoc a nie je schopný z vlastných zdrojov hradiť rekonštrukciu zničenej cesty medzi Muráňom a Muránskou Hutou. „Budem apelovať na celú vládnu koalíciu a budem sa snažiť ich primäť, aby kraju pomohli, lebo sami to určite nezvládnu,“ povedal po rokovaní predseda parlamentu.

Článok pokračuje pod reklamouMinulý týždeň na mimoriadnom zasadnutí poslanci BBSK chválili na opravu cesty 15 miliónov eur, pričom podľa podpredsedu kraja Ondreja Luntera si rekonštrukcia vyžiada ešte ďalšie štyri milióny. Vyplýva to podľa neho z prvotných odhadov. Financie vyčlenili z už schváleného 30 miliónového úveru. „Ak nám však štát nepomôže, bolo by to veľmi kruté pre celý kraj,“ povedal Ján Lunter.

„Poslanci BBSK presunuli všetky prostriedky vyčlenené na rekonštrukciu ostatných ciest na tento havarijný úsek. Veľmi to oceňujem, ale nemôžeme dopustiť situáciu, že sa nebudú rekonštruovať iné cesty v kraji práve preto, že nastala havarijná situácia,“ zdôraznil po rokovaní minister dopravy Doležal, ktorý zároveň kraju prisľúbil financie na opravy ciest prvej triedy. Ako ďalej dodal, najviac financií by malo poputovať práve do tohto kraja.

Podľa štatistík má BBSK vyše 40 percent ciest II. a III. triedy v havarijnom stave, čím sa v tomto meradle zaslúžil o prvenstvo na Slovensku.

Ľudia majú problém dostať sa do práce

Neprejazdná cesta komplikuje ľuďom život, majú problém dostať sa do práce. Dochádzajú napríklad do rekreačných zariadení či do liečebne na Prednej Hore. Situácia skomplikovala život aj obyvateľom Muránskej Huty. Kraj sa s rekonštrukciou cesty musí poponáhľať, pretože obchádzkovú trasu, ktorá vedie cez národný park, v zime nebude možné využívať. S rekonštrukciou by preto chceli začať v septembri.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: BBSK


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross