No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mimoriadne zasadnutie BBSK: Poslanci schválili na opravu cesty k Prednej Hore milióny eur

13. augusta 2020 |  | 

Poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja na mimoriadnom zasadnutí rozhodovali o financiách na opravu cesty medzi Muráňom a Prednou Horou. Odklepli 15 miliónov eur.

Opravu neprejazdnej cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou bude samospráva financovať z už schváleného 30-miliónového úveru. Poslanci schválili alokácia finančných zdrojov na sanáciu havarijnej situácie na ceste vo výške 15 miliónov eur. „Živelná pohroma zasiahla do našich plánov,“ povedal na margo zničenej cesty podpredseda BBSK Ondrej Lunter s tým, že financie z úveru plánovali využiť inak. „Na základe prvého odborného odhadu potrebujeme na sanáciu cesty 19 miliónov eur,“ doplnil s tým, že základnú opravu musia stihnúť do zimy.

Článok pokračuje pod reklamouKraj podľa slov Ondreja Luntera rokuje aj s vládou, od ktorej žiada finančnú pomoc. „Hneď, keď nám pomôže štát, dokážeme peniaze alikvótne vrátiť do projektov, ktoré boli plánované pôvodne,“ povedal Lunter, ktorý však nevylúčil, že vláda finančné prostriedky kraju nemusí poskytnúť. Napriek tomu, že v pôvodnom návrhu bolo na opravu cesty vyčlenených 19 miliónov eur, poslanci návrh pozmenili a schválili alokáciu vo výške 15 miliónov. „Za tých 15 miliónov by sme to mohli spraviť,“ vysvetlila poslankyňa Božena Kováčová s tým, že ak sa suma za opravu cesty vyšplhá na viac, uvoľnia ďalšie financie.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: BBSK


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross