No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Finišujú s rekonštrukciou Okresného riaditeľstva Policajného zboru v R. Sobote

Niekoľkomesačné práce na rekonštrukcii budovy Okresného riaditeľstva Policajného zboru Rimavská Sobota sa chýlia ku koncu. Budova na Hostinského ulici je zateplená, okná vymenené a pribudol aj bezbariérový prístup. Kedy dôjde k jej plnému využívaniu, ministerstvo nekonkretizovalo. „Sme pred začatím odovzdávacieho a preberacieho konania. Budovu možno užívať po vydaní právoplatného kolaudačného rozhodnutia," informovali Rimava.sk z tlačového odboru kancelárie ministerstva vnútra.

Článok pokračuje pod reklamouBudovu okresného riaditeľstva začali opravovať v auguste minulého roka. Práce prebiehali počas prevádzky väčšiny oddelení. Prízemie budovy začali opravovať dodatočne, aby v ňom zriadili klientské centrum. „Po otvorení budú môcť občania využívať služby okresného dopravného inšpektorátu – evidencie vozidiel a evidencie zbraní a streliva, taktiež služby odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií," uvádzajú. Tieto oddelenia sú zatiaľ presťahované na obvodnom oddelení na Ul. Stavbárov.

Zrekonštruovaná budova OR PZ prinesie pre klientov nové, moderné a transparentné priestory klientskeho centra. „Klient bude mať po novom k dispozícií čakáreň, nový vyvolávací systém a služby supervízora," priblížili na tlačovom odbore. Ide o doplnenie služieb popri už fungujúcom klientskom centre v susednej budove okresného úradu, kde by sa všetky oddelenia z kapacitných dôvodov nezmestili.

Podľa informácií z ministerstva vnútra práce realizuje víťazná spoločnosť Gemerstav z Rimavskej Soboty, ako jeden zo siedmich uchádzačov. Oprava je financovaná z nenávratného finančného príspevku v hodnote približne 580 tisíc eur. Zámerom rekonštrukcie bolo zlepšenie tepelno-technických vlastností budovy. Podľa informácií z tlačového odboru si rekonštrukcia vyžiadala búracie práce, nové elektroinštalácie, zateplenie vonkajšieho plášťa a strechy, rekonštrukcie zdrojov tepla, výmenu rozvodov či vykurovacích telies. Vymenili aj svetelné zdroje a, samozrejme, pribudol bezbariérový prístup a toaleta pre imobilných návštevníkov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross