No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Okrem dostavby R2-ky si nový minister dáva za prioritu vytvoriť chrbtovú sieť Slovenska

28. apríla 2020 |  | |

Dostavba rýchlostnej cesty R2, ktorá má prechádzať aj naším regiónom, či vytvorenie tzv. chrbtovej siete Slovenska. To sú priority nového ministra dopravy a výstavby SR Andreja Doležala. Na jeho pokyn sa v súčasnosti v Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) vyhodnocujú priority v oblasti investičných projektov. Rimava.sk o tom informovali z odboru komunikácie rezortu dopravy.„Prioritou ministerstva dopravy, ktoré je súčasťou aj Programového vyhlásenia vlády SR, je aktualizácia strategického plánu aj v oblasti výstavby cestnej infraštruktúry, a to na základe novej metodiky Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP), aby sme vytvorili tzv. chrbtovú sieť Slovenska,“ uviedol odbor komunikácie. Ako ďalej priblížil, preto prípadný podpis zmluvy a samotné spustenie prác na celom úseku R2 bude závisieť predovšetkým od záverov tejto analýzy.

Výstavba úseku R2 Kriváň – Tomášovce pokračuje

S výstavbou úseku rýchlostnej cesty R2 pri Lučenci začali koncom roka 2019, informovala o nej aj Rimava.sk. Podľa rezortu, práce by mali pokračovať i v tomto období. Pričom úsek R2 Kriváň – Mýtna, ktorého cena za vybudovanie prekročí 230 mil. eur, by mal motoristom slúžiť v roku 2024 a úsek R2 Mýtna – Tomášovce, s hodnotou zákazky viac ako 127 mil. eur, už v roku 2021.

„Úsek R2 Mýtna – Kriváň stavia združenie spoločností Doprastav, Strabag, Eurovia SK a Eurovia CS. A úsek R2 Mýtna - Tomášovce zmluvu podpísala Národná diaľničná spoločnosť so zhotoviteľom Združenie Metrostav, HOCHTIEF SK HOCHTIEF CZ,“ uviedlo ministerstvo dopravy.

Ako ďalej rezort podotkol, v súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa stavebných prác na úseky R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou s tunelom Soroška (vyhlásené 27.12.2019) a R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany, II. úsek (vyhlásené 20.12.2018).

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross