No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R2: Medzi Mýtnou a Tomášovcami začínajú stavať rýchlostnú cestu, hotová by mala byť v roku 2021

18. októbra 2019 |  | 

Za Lučencom začali stavať novohradský úsek rýchlostnej cesty R2 v časti Mýtna - Tomášovce. Zmluva o dielo bola so zhotoviteľom združenie Metrostav – Hochtief podpísaná v lete. Hotová by mala byť v roku 2021. Ako ďalej Rimava.sk informoval špecialista masmediálnej komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti Marcel Valocka, aktuálne prebieha archeologický prieskum, realizujú prekládky inžinierskych sietí a výrub drevín v Divínskom háji.

Stavba tohto úseku nadväzuje na druhý úsek R2 Kriváň - Mýtna, v ktorom NDS aktuálne vyhodnocuje predložené ponuky. "Ukončenie súťaže predpokladáme do konca roka 2019. Dĺžka vyhodnotenia je zároveň závislá na skutočnosti či sa uchádzači odvolajú voči výsledku vyhodnotenia ponúk," doplnil Valocka.Po dostavbe bude úsek dlhý 13,5 kilometra a jeho súčasťou bude jedenásť mostných objektov, šesť protihlukových stien a osem zárubných či oporných múrov. Cena za vybudovanie úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce je 127 705 627, 71 eura bez DPH. Výstavba bude financovaná zo štátneho rozpočtu.

Rýchlostná cesta R2 začína v dočasnom prepojení R2 s cestou I/16 v podobe stykovej križovatky pred obcou Mýtna. Medzi obcami Mýtna a Divín sa v trase R2 nachádza mimoúrovňová križovatka Mýtna. Koniec úseku je situovaný v mimoúrovňovej križovatke Tomášovce, za ktorou pokračuje nadväzujúci úsek R2 Tomášovce – Ožďany.

Úsek R2 Mýtna - Lovinobaňa za viac ako 120 mil. eur môžu začať robiť

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: NDS, Attila Agócs


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross