No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Chýbajú nám priame autobusy do Banskej Bystrice, ako to rieši náš primátor?

28. apríla 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA/BANSKÁ BYSTRICA – Priamy autobusový spoj z Rimavskej Soboty do Banskej Bystrice jazdí počas pracovných dní len raz za deň – o 6:25, cesta trvá 2 hodiny a 9 minút. V poobedňajších hodinách jazdia len spoje s prestupom. Sme jediné okresné mesto v našom kraji, ktoré takéto priame spojenie nemá.

Do krajského mesta sa Soboťania môžu dostaviť aj ďalšími autobusovými spojmi, musia ale prestupovať v Lučenci alebo vo Zvolene. Vlakové spojenie je na tom ešte horšie – cestujúcich čakajú prestupy v Jesenskom a vo Zvolene, cesta sa tak dokáže natiahnuť aj na 3 hodiny. Obdobne vyzerá aj cesta z Banskej Bystrice do Rimavskej Soboty – počas dňa ide priamy autobus len o 12:00.

Článok pokračuje pod reklamou


Do 100 kilometrov vzdialenej Banskej Bystrice cestujú mladší Soboťania najmä do školy, tí starší napríklad za zdravotnou starostlivosťou. Na komplikované spojenie verejnou dopravou nás upozornila naša čitateľka, ktorá nám do redakcie zaslala nasledovnú sťažnosť:

„Dňa 17. 4. 2022 bola na televíznej stanici TA3 uverejnená reportáž o tom, že v Rimavskej Sobote chýba priame autobusové spojenie s Banskou Bystricou. Aké kroky v tejto veci robí náš primátor JUDr. Šimko, aby Rimavská Sobota mala priame spojenie s Banskou Bystricou v popoludňajších hodinách? Sme jediné okresné mesto v našej VÚC, ktoré takéto priame spojenie nemá. Vo Fiľakove je problém so železničným spojením, tak primátor zorganizuje aj petíciu. Podobné to bolo aj v Bratislave aj Banskej Štiavnici, kedy predstavia samosprávy riešili tieto problémy. V Rimavskej Sobote to tak nie je. Musíme to riešiť my občania,“ uviedla.

Prečítajte si tiež: Potvrdené: Rýchliky nebudú vo Fiľakove stáť na hlavnej železničnej stanici

Prečítajte si tiež: Primátor Fiľakova bude rokovať so zástupcami ŽSR a ministerstva dopravy, témou bude reorganizácia vlakovej dopravy

O reakciu sme požiadali primátora mesta Jozefa Šimka. Jeho stanovisko nám tlmočil prednosta Mestského úradu v Rimavskej Sobote Štefan Szántó.

„Primátor mesta JUDr. Jozef Šimko sa s danou záležitosťou obrátil na riaditeľa SAD Lučenec Ing. Vojteka Kupku, ktorý ho dňa 26. 04. 2022 osobne informoval, že od 10. 03. 2022 sa obnovilo priame spojenie medzi Rimavskou Sobotou a Banskou Bystricou,“ uviedol prednosta. Ide o autobusový spoj, ktorý z Rimavskej Soboty vyráža cez pracovné dni o 6:25.

„Ide o diaľkový spoj z Tornale cez Rimavskú Sobotu, Lučenec, Detvu a Zvolen do Banskej Bystrice a späť od Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici,“ priblížil ďalej prednosta Szántó. Zlou správou pre Soboťanov je, že ani tento spoj nemusí v budúcnosti premávať.

Článok pokračuje pod reklamou


„Riaditeľ SAD súčasne informoval aj o tom, že zriadená linka nie je dostatočne využívaná a uvažuje sa o jej zrušení,“ uviedol na záver.

Stanovisko Banskobystrického samosprávneho kraja nájdete v reportáži TA3:

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross