No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. BREZOVO: Práce na ceste potrvajú dlhšie, aj kvôli počasiu

10. júna 2013 |  | |

Rimavské BrezovoOprava cesty I. triedy v Rimavskom Brezove potrvá dlhšie, ako sa pôvodne počítalo, aj kvôli dažďom. Svah pod cestou, ktorý sa v roku 2010 zosunul na rodinný dom, mal byť spevnený do konca mája, termín ukončenia prác je posunutý na záver tohto mesiaca.

Ako pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Slovenskej správy ciest Zuzana Hromcová, nepriaznivé počasie je jednou z príčin omeškania prác na stavbe. Ďalšou je podľa jej slov spôsob ťaženia zeminy a následné hutnenie násypového materiálu popri obytnom dome, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti diela. "Voda je najväčší nepriateľ stavebných prác, nakoľko ovplyvňuje mnoho parametrov na stavbe, čo sa týka technologických postupov výstavby diela. Najmä na hutnenie násypového materiálu a konštrukcie vozovky, kde je potrebné suché a stabilné počasie," uviedla hovorkyňa a spomenula, že do konca júna by mali byť práce ukončené, s nimi aj obmedzenie cestnej premávky. Pravý jazdný pruh v smere od obce Rimavské Brezovo nie je prejazdný, premávka je riadená svetelnou signalizáciou.

Podľa Hromcovej je už hotový gabionový múr a odvodňovací prúžok popri ceste I/72. "Potrebné je dokončiť konštrukčné vrstvy vozovky, odvodňovacie rebrá na svahu nad cestou a bezpečnostné zariadenia (zvodidlá)," uviedla.

Ako Rimava.sk informovala, k zosuvu pôdy došlo v novembri 2010, Slovenská správa ciest ešte v tom roku svah stabilizovala. V súčasnosti opravujú úsek dlhý približne 50 metrov. Náklady na stavbu sú financované zo štátneho rozpočtu vo výške 131 100 eur.

[nggallery id=1049]

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
RIMAVSKÉ BREZOVO: Opravujú cestu a svah, ktorý sa zosunul na rodinný dom
DOPLNENÉ: V R. Brezove sa zosunula pôda na dom farmára


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross