No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Drienčany ožijú slovenskými rozprávkami či besedou s Denisou Ogino

fara-dobsinsky„Za siedmimi horami a siedmimi dolami...“ Takto začína takmer každá rozprávka. A možno aj toto spojenie zaznie v najbližších dňoch v obci Drienčany, kde sa uskutoční v poradí 13. ročník regionálnej a zároveň 9. ročník celoslovenskej súťaže v prednese slovenskej rozprávky, na počesť Pavla Emanuela Dobšinského. Podujatie pod názvom Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas sa uskutoční 18. až 19. októbra v obci Drienčany.

„Súťaž začína od 9:00 hod. slávnostným otvorením, prezentáciou obce a pamätnej fary Pavla Emanuela Dobšinského. V prvý deň súťaže je pre záujemcov pripravená Tvorivá recitačná dielňa s Miroslavou Lauffovou, v zariadení Drieňok Teplý Vrch, od 18:00 hod.,“ informovala Rimava.sk Stanislava Zvarová z Gemersko – malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote, ktoré súťaž spoluorganizuje s obcou Drienčany, občianskym združením Valgata, ECAV Drienčany a Domom Matice Slovenskej v Rimavskej Sobote.

Podľa Zvarovej v druhý súťažný deň účastníkov pozdravia žiaci Základnej umeleckej školy z Rimavskej Soboty. „Po súťažnom bloku je pre nich pripravená beseda so spisovateľkou Denisou Ogino,“ priblížila a dodala, že hosťom súťaže bude aj známy spisovateľ Peter Glocko.

Denisu Ogino mohli návštevníci vidieť aj počas Dňa otvorených dverí v Knižnici Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote, kde vyrozprávala svoj príbeh.

Zlatá podkova

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross