No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Jubilejný FourFest odštartoval, študenti ukážu čo je v nich

Viac ako sto súťažiacich študentov, osem kategórií, päť škôl zo štyroch krajín. A hoci medzi súťažiacimi je istá nervozita, celým podujatím panuje dobrá atmosféra. Taký je jubilejný 10. ročník Festivalu odborných zručností žiakov stredných odborných škôl krajín V4, FourFest, ktorý dnes, 8. júna, odštartoval v rimavskosobotskom Dome kultúry a v hoteli Zlatý býk.

Svoje sily si v jeho priestoroch zmerajú študenti odboru kuchár, čašník, obchodný pracovník, kaderník, kozmetik a barman. V Hoteli Zlaty býk ukážu odbornej porote svoje zručnosti someliéri a baristi.

A hoci každý z nich prišiel na toto podujatie vyhrať a ukázať to najlepšie čo je v ňom, o dobrú atmosféru, ale aj o menšie, no o to príjemnejšie rozptýlenie sa postará moderátor FourFestu Jožo Pročko.

FourFest však nie je len o súťažení. „Ale čo je najdôležitejšie, podujatie je pevným bodom kultúrneho a spoločenského života v meste, slúži mladým ľuďom ku konfrontácii ich zručností, vedomostí k rozvíjaniu priateľstva,“ zdôraznil Jaroslav Bagačka, riaditeľ SOŠOS, ktorá podujatie organizuje. Ako doplnil, ich úlohou je i to, aby podujatie dôstojne reprezentovalo školu, mesto, región a Slovensko.

Zdroj: Rimava.sk (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross