No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: ModelFest sa stáva medzinárodnou súťažou, predstavili aj svetovú premiéru

ModelFest v Rimavskej Sobote, ktorý je jeden z najväčších modelárskych festivalov na Slovensku sa postupne stáva medzinárodnou súťažou. Uplynulú sobotu v priestoroch Domu kultúry vystavili takmer 700 plastikových i papierových modelov, a to nielen slovenských modelárov, ale aj ich kolegov z Maďarska, Čiech, Poľska, Rakúska či Srbska. ModelFest však patril aj svetovej premiére.

V poradí 9. ročník však bol aj o novinkách. Ako povedal pre Rimava.sk Lukáš Kvietok z Modelárskeho klubu Rimavská Sobota, ktorý podujatie organizuje, najväčší ťahákom bol T34 Cup. „Je to súťaž o najlepší model tanku T34 v akejkoľvek mierke,“ priblížil. Tou druhou novinkou bol GT Cup, súťaž pretekárskych alebo civilných modelov automobilov. Podľa Kvietka táto súťaž mala celoslovenskú premiéru práve na ModelFest-e v Rimavskej Sobote. Tradičná februárová modelárska súťaž však tento rok mala aj svetovú premiéru. O tú sa postarala firma Tamiya, ktorá vyrába modely a práve v sobotu na ModelFest-e predstavila model, ktorý sa do predaja dostane 20. februára. „Český organizátor GT Cup-u má s firmou veľmi dobré vzťahy a dostal jeden výtlačok vopred. Je to jediný model na svete, ktorý tu je, keďže ešte nie je v predaji,“ avizoval Kvietok.

Svetová premiéra modelu Ford GT

A hoci 9. ročník podujatia majú modelári úspešne za sebou, už teraz pripravujú ten 10. ročník. Podľa Kvietka by toto podujatie nebolo bez ľudí a sponzorov. „Veľká vďaka patrí našim sponzorom, ktorí nám pomohli zorganizovať toto podujatie a rovnako ďakujeme MsKS za poskytnutie priestorov,“ povedal.

Modelársky klub Rimavská Sobota funguje pod tunajším Mestským kultúrnym strediskom. Modelári sa stretávajú každý piatok od 16:00 hod. v priestoroch Domu kultúry. Klub je pre deti bezplatný. Tak ak máte doma malého milovníka modelov v klube sa pre neho miesto určite nájde. Nemusíte tak čakať na nábor nových členov, ktorý súčasní členovia klubu na tento rok chystajú.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross