No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Opäť si zamakali na Maginhrade. Na brigádu prišlo vyše 30 dobrovoľníkov

ilustračné fotoZa slnečného počasia a za účasti viac ako tridsiatich dobrovoľníkov pokračovalo uplynulú sobotu čistenie lokality Maginhradu, kde v súčasnosti prebieha výstavba rozhľadne. Do poriadku dávali dve priekopy,  cez ktoré zároveň vedie prístupová trasa k budúcej rozhľadni a ktoré sú súčasťou predpokladaného hradného areálu. Vyčistili tiež priestor pre osadenie informačnej tabule o histórii Maginhradu a spevnili schodíky pre zlepšenie prístupu k rozhľadni.

"Po dvoch brigádach je za dobrovoľníkmi vidieť veľký kus práce, oveľa väčší však bude ešte len potrebný a bude si vyžadovať ešte viac zapojených. Dúfame ale, že spoločnými silami sa nám to podarí. Dovtedy prosíme všetkých turistov o trpezlivosť - robíme, čo je v našich silách," uviedla pre Rimava.sk Miroslava Vargová, manažérka miestnej akčnej skupiny Malohont a dodala, že všetkým ďakujú za pomoc.

Historicky významná lokalita Maginhradu (430 m n. m.), uprostred ktorej sa stavia 16 metrov vysoká rozhľadňa, je podľa jej slov značne zanedbaná a zarastená. Vďaka brigádam dobrovoľníkov sa pomaly tento stav zlepšuje. Uplynulú sobotu sa tu stretlo opäť 35 dobrovoľníkov z Horných Zahorian, Lukovíšť, Nižného Skálnika, Hrachova, Hnúšte, Veľkých Teriakoviec, Teplého Vrchu, Čerenčian, Rimavskej Soboty a Tisovca.

Projekt je realizovaný vďaka programu Šanca pre váš región Nadácie Orange. Jeho súčasťou bol aj archeologický výskum pod základmi rozhľadne a turistický výstup na Maginhrad, ktorý je naplánovaný na 6. decembra tohto roka.

Zdroj: Rimava.sk  FOTO: MAS Malohont

Súvisiace články:

MAGINHRAD: Na kopci vyrastá rozhľadňa. Jej základy “preklepol” aj archeológ
Voľný deň obetovali pre dobrú vec! Vyše 30 dobrovoľníkov čistilo Maginhrad


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross