No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rekonštrukcie mostov na Kurinci pokračujú, jeden z nich je už opravený

RIMAVSKÁ SOBOTA – Pred pár dňami sme vás informovali o dokončovacích prácach na cyklotrase v smere od Poltára do Hrnčiarskej Vsi. Rekonštrukcie ale stále prebiehajú aj na cyklotrase na Kurinec.

Pre Rimava.sk to potvrdila Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Mosty sú podľa jej slov v súčasnosti vo fáze finalizácie. „Most Rimava je hotový. Na moste č. 2 a moste č. 3 sú mostné konštrukcie spustené na nových ložiskách, pokračuje sa v nátere a vyspravovaní konštrukcií,“ upresnila.

Článok pokračuje pod reklamou


Najbližší kontrolný deň stavebných prác je naplánovaný v priebehu najbližších dní. „Po finalizácií prác na mostných konštrukciách bude prebiehať preasfaltovanie mostov tak, aby mala cyklotrasa jednotný vzhľad. Doba výstavby cyklotrasy je do 13. novembra. Dovtedy je cyklotrasa považovaná za stavenisko,“ uviedla vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK s tým, že na stavenisko je zákaz vstupu neoprávneným osobám a tento režim potrvá až do vydania povolenia o užívaní stavby.

Práce na cyklotrase postupujú podľa schváleného harmonogramu. Úrad BBSK nepredpokladá, že by sa výstavba na tejto etape skrátila alebo predĺžila. „Mosty boli vo veľmi zlom statickom a technickom stave – v minulosti bola na tejto cyklotrase urobená len ´kozmetická´ úprava vyasfaltovaním, ktorá však neriešila reálny technický stav objektov. Mostové konštrukcie boli založené na opore bez ložísk (na drevených hranoloch), preto bolo nevyhnutné doplniť nové ložiská – oceľovú platňu a elastomerné tesnenia,“ vysvetlila Štepáneková.

„Cyklotrasa medzi Rimavskou Sobotou a Poltárom je realizovaná z eurofondových zdrojov a v celkovej sume presahujúcej 9 miliónov eur. Ide o sumu na celý, takmer 30-kilometrový úsek. Výstavbu cyklotrasy realizuje pre BBSK zmluvný dodávateľ, ktorý bol vybratý za základe verejného obstarávania. Rovnako následná údržba cyklotrasy bude v réžii BBSK,“ dodala.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross