No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rimavskosobotskí chanbaristi úspešne odštartovali sezónu na medzinárodnej súťaži

26. januára 2023 | | |  | 
Zdroj: T. Figei

RIMAVSKÁ SOBOTA – Chanbaristi z Rimavskej Soboty absolvovali svoje prvé medzinárodné online preteky v tejto sezóne. Išlo o súťaž s názvom 3rd SPOCHAN Friendship Kihon Dosa Online Competition, ktorej organizátorom bol thajský klub Samurai Sports Chanbara Eastern Thailand.


PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Študentka Daniela pracuje s hlinou, z ktorej vytvára unikátne predmety. Svoju budúcnosť vidí v keramike


Na súťaž sa prihlásili chanbaristi zo 6 krajín – Thajska, Grécka, Fínska, Talianska, Česka a Slovenska. „Pravdaže na tejto súťaži nemohli chýbať ani Falconisti,“ uviedol pre Rimava.sk Tibor Figei.

Článok pokračuje pod reklamou


Športovci súťažili len v jednej disciplíne, a to v kihondose (kata – súborné cvičenia), v nasledovných kategóriách: deti do 12 rokov a od 13 rokov až po juniorskú kategóriu. Nakoniec sa súťažilo ešte o absolútneho šampióna, tzv. grandšampióna všetkých kategórií. V deň, keď bola súťaž, sa nahralo video, ktoré sa poslalo organizátorovi. Na základe tohto videa boli pretekári ohodnotení. "Súťaž ale bola rozdelená na dve časti, jeden víkend súťažili mladší chanbaristi a ďalší víkend chanbaristi starší," dodal Figei.

Ako Figei pokračoval, v kategórii do 12 rokov sa najviac darilo najmladšiemu chanbaristovi v klube Tomášovi Figeimu (8 rokov), ktorý skončil na krásnom treťom mieste (minulý rok bol piaty) v konkurencii 22 pretekárov. Na peknom 5. mieste, len o pár desatín bodu za ním, skončil jeho tímový kolega Matej Gregorec a na 12. mieste skončila Zara Lesková, ktorá začala cvičiť športovú chanbaru len pred pár mesiacmi. „Všetci traja podali vyrovnané výkony.“

V ďalšej kategórii od 13 rokov vyššie (28 pretekárov) obsadil rimavskosobotský chanbarista Lukáš Kurek veľmi pekné 4. miesto. „Na 12. mieste finišoval Tomáš Kuvik napriek jednej chybe a na 22. mieste sa umiestnil Dominik Oštrom, pre ktorého to bola len druhá súťaž v športovej chanbare. Konkurencia tu bola fakt dobrá, keďže tu boli fínske reprezentantky a boli tu aj šikovní Thajčania, ktorí sa umiestnili na popredných miestach.“ Grandšampiónkou, a teda absolútnou šampiónkou, sa stala napokon jedna z fínskych reprezentantiek.


NEVYNECHAJTE:

Odchovanec Lučenca Miloš Kelemen mal premiéru v NHL

25.jan.2023 -

Talentovaného útočníka z Lučenca povolala Arizona Coyotes z farmárskeho klubu Tucson Roadrunners (AHL).

Ďaľej...

„Bola to veľmi dobrá skúsenosť na začiatku sezóny, porovnať sa s ázijskými a európskymi chanbaristami, aj keď len v priateľskom duchu," dodal na záver Figei s tým, že vo februári čaká rimavskosobotských chanbaristov domáca súťaž Falcon Spochan Open 2023 a v marci by mali vycestovať do Talianska na prvú veľkú medzinárodnú súťaž.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross