No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Turisti z R. Soboty spoznávali predjarné krásy Slovenského raja

Nech už je akékoľvek ročné obdobie, Slovensko svojimi prírodnými krásami má čo ponúknuť. Či už je zima, jar alebo dokonca aj prelom týchto ročných období, stojí za to vyraziť do prírody. To si povedali aj členovia z Klubu slovenských turistov Rimavská Sobota a vybrali sa za predjarnými krásami Slovenského raja. Kam viedli ich kroky pre Rimava.sk priblížil Eduard Lesko. Tak sa pohodlne usaďte a na chvíľu sa, aspoň čítaním, preneste do raja.

Je sobota ráno, 2. marca a my 9-ti turisti vyrážame autami smer Slovenský raj, aby sme si ešte užili posledné záblesky zimy a prvé (ne)smelé výkriky jari. O 8:15 sme už v Matejovciach, odkiaľ vyrážame na Šikľavú skalu, kde plní očakávania dúfame, že uvidíme aspoň časť z nádhery ľadopádu. Keďže je mínus 2 stupne Celzia, naše nádeje neboli márne a o chvíľu sa už kocháme pohľadom na ne. Vyzerá to, ako keby ani nepatrili k okolitej prírode, kde už pani Zima definitívne ustúpila jari – okolo nie je ani fliačik snehu či ľadu.

Po chvíľach obdivovania a fotenia sa vraciame do Matejoviec a odtiaľ už vedú naše kroky k druhému cieľu nášho putovania – k Markušovskému skalnému hríbu. Cesta nám rýchlo ubieha a po chvíli sme tam. Je to teda riadne 8-metrové hríbisko (podľa miestnych „huba“).

V Markušovciach si ešte pozrieme kaštieľ, letohrádok Dardanely, park medzi nimi, na chvíľu sa zastavíme pri kostole a hrade a už fičíme do Spišských Tomášoviec, odkiaľ krátkym výstupom na Tomášovský výhľad. Slniečko pripeká, obdivujeme okolie a zasnežené štíty Tatier. Aj keď sa nám ešte nechce, je čas ísť, ale späť k autám si to dáme okľukou cez Ďurkovec. Bol to pekný, vydarený deň strávený s dobrou partiou. „Ďakujem všetkým za účasť a teším sa na spoločné chvíle na ďalšej akcii,“ uzavrel Eduard Lesko.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Eduard Lesko


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross