No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Futbalová akadémia dostala zatiaľ zelenú, o ďalších krokoch rozhodnú poslanci

8. marca 2018 |  | 

Mestská futbalová akadémia, ktorá by mala byť hradená zo zdrojov maďarskej vlády, dostala zatiaľ v Rimavskej Sobote zelenú. Do futbalovej mládeže, ako aj do štadiónu a niekoľkých ihrísk, by mali investovať skoro 5 miliónov eur. O ďalších krokoch smerujúcich k uzavretiu zmluvy a poverení primátora na rokovania o spoločenskej zmluve majú rozhodnúť poslanci Mestského zastupiteľstva ešte tento mesiac. Rimava.sk o tom informoval šéf futbalového klubu a poslanec mestského zastupiteľstva Miroslav Bitala. Ako ďalej vysvetlil, zámer odobrila komisia zložená primátorom mesta a najnovšie aj mestská rada ako poradný orgán. „Najdôležitejšie teraz bude rozhodnutie MsZ, aby sme sa mohli ďalej pohnúť,“ podotkol Bitala, podľa ktorého spravia všetko preto, aby mesto, ako hlavný majiteľ Mestského športového klubu, nepociťovalo žiadnu ujmu a aby neprišli o majetok a všetko bolo ošetrené. Rokovania podľa neho prebiehajú aj medzi zástupcami klubu a mesta, ako aj so zástupcami druhej strany.

Čo sa týka farieb klubu, podľa Bitalu majú ostať ako doteraz - čierno, červeno, biele. „Ako je aj vlajka mesta,“ podotkol Bitala a dodal, že predbežne tento návrh odobrila aj druhá strana. „Voči tomuto nemajú žiadnu výhradu,“ ubezpečil šéf MŠK, ktorý zároveň spomenul, že od zverejnenia informácií o projekte sa im už ozvalo niekoľko rodičov z miest a obcí regiónu, ktorí by mali záujem svoje deti dať do futbalovej akadémie.

Projekt má byť hradený z prostriedkov maďarskej vlády, ktorá minulý rok poskytla klubu Diósgyőr VTK finančnú injekciu vo výške 33 miliónov eur (9,974 miliárd forintov). Tento plán mal štyri projektové časti. Obnovená tak má byť futbalová infraštruktúra v Egri a Salgótarjáne, v Diósgyőri postavia multifunkčnú športovú halu a vytvoriť majú aj futbalovú akadémiu na južnom Slovensku. Rimavská Sobota by v prípade úspechu bola ďalším mestom spolu s Dunajskou Stredou a Komárnom, v ktorom sa do futbalu investovalo z maďarských zdrojov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross