No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri najväčšom tohtoročnom požiari zasahovalo približne 50 hasičov

Pri požiari v lesnom poraste zasahovalo približne 50 príslušníkov hasičského a záchranného zboru. Doposiaľ išlo o naväčší požiar v tomto roku v našom regióne, horelo pri Petrovciach. Ako ďalej Rimava.sk informoval riaditeľ OR HaZZ Rimavská Sobota Marek Laššák, požiar uhasili v sobotu okolo 16-tej hodiny. K požiaru ich privolali opakovane, horelo tak minimálne v piatok a aj v sobotu. Okrem profesionálnych či dobrovoľných hasičov pomáhali aj zamestnanci Lesov SR.

Škody na takmer 40 hektárovej ploche a v určitej časti bukovom lese, zatiaľ neboli vyčíslené. Podľa Laššáka išli skôr ráno na obhliadku s pracovníkom lesov a našli tri ohniská. "Jeden sa skorej podarilo uhasiť a ľudí sme potom v priebehu dňa preložili a podohášalo sa všetko," podotkol Laššák, podľa ktorého nehorelo naraz. Na veľkej ploche hasili ručne, pomocou gemfo vakov a štvorkoliek. Horela mladina, húština, prípadne naukladaná haluzina, ako aj pripravené metrovice či bútľavé stromy a pne.

Článok pokračuje pod reklamouTento rok ide o štvrtý požiar, ktorý bol aj rozlohou najväčší. Oheň sa rozšíril na väčšiu plochu skôr ako ho zbadali. Hasiči doposiaľ zasahovali pri požiari v prírode na Kružne, Brádne čo Vlkyni.

Hasiči pred mesiacom vyhlasovali zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru. Zákaz sa týka na území lesných pozemkov ako aj ich ochranného pásma. V čase tohto zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti. Podľa Laššáka tak platí zákaz fajčenia či odhadzovania tlejúcich predmetov, ako aj používania otvoreného plameňa na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru. Takisto je zakázané vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov.

Zdroj: Rimava.sk , FOTO: Robert Piatrik


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross