No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hasiči sa nevedeli dostať k bytovkám, mesto rozširuje parkovacie miesta

sidlisko-rimava-15Na Sídlisku Rimava v Rimavskej Sobote pribudli nové parkovacie miesta, ktoré rozširovali pracovníci Technických služieb mesta. Ide hlavne o problémové miesta, na ktoré poukazovali niekoľko rokov obyvatelia sídliska a koncom minulého roka aj hasiči, ktorí sa s technikou k niektorým bytovkám nevedeli včas dostať. Ako pre televíziu LocAll uviedol primátor Jozef Šimko, išlo o požiadavky výboru mestských častí a občanov, okrem tohto sídliska majú parkoviská rozširovať aj na najväčšom Sídlisku Západ. „My sa dohodneme vo výbore mestskej časti, dohodneme sa s občanmi a potom automaticky to rozširujeme pretože tých parkovacích miest je nedostatok,“ dodal Šimko a pripomenul, že vytvorili takto približne 350 parkovacích miest.

Okrem toho podľa Šimka sa im, ako poslancom Banskobystrického samosprávneho kraja, podarilo presadiť opravu časti Malohontskej ulice a Školskú ulicu, od kruhového objazdu pri Kauflande až po bývalú poltársku trať.
Podľa Ľubici Kubiňákovej, ktorá je predsedníčkou výboru mestskej časti Sídlisko Rimava – Malohontská problémy s parkovaním mali niekoľko rokov a sú radi, že pribúdajú parkovacie miesta ešte pred asfaltovaním. „Na jeseň nám urobili miesta pri čínskom múre a teraz aj pri výškovej bytovke, Malohontská 3. Niektoré miesta boli veľmi zúžené a slúžili ako chodníky, cesty a aj ako parkovisko zároveň,“ uviedla pre Rimava.sk Kubiňáková. Autá tak mnohokrát stáli aj na tráve a v prípade potreby hasiči a záchranári mali problémy dostať sa na potrebné miesto. „Vyzvali nás k tomu aj občania, ktorí majú záujem o veci a chodia na zasadnutia,“ spomenula Kubiňáková, podľa ktorej predtým dlhé roky na sídlisku parkovacie miesta nepribúdali.

Okrem desiatok vytvorených parkovacích miest v súčasnosti vodiči parkujú aj na starom detskom asfaltovanom ihrisku. Sídlisko známe aj dlhoročným problémom, takzvanou „kolíkovou vojnou“ kde ide o sprejazdnenie sídliska. Niektoré úseky boli podľa Kubiňákovej sprejazdnené, iné však ostali uzatvorené, počuli pritom, že by sídlisko malo byť prejazdné. „Malá vojna tam je stále, len teraz už nejde o kolíkovú vojnu ale kvetináčovú,“ podotkla s úsmevom Kubiňáková a dodala, že podľa nej by kvetináče určite našli lepšie uplatnenie na iných miestach a kvôli zvýšeniu bezpečnosti by voči rýchlym vodičom mali byť radšej nainštalované spomaľovače. Prekážkou boli aj počas decembrového cvičenia, ktoré po požiari na Sídlisku Rimava iniciovali hasiči.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross