No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hasiči sa učili spolupracovať pri stavaní protipovodňových bariér na juhu okresu

26. októbra 2016 |  | | |

cvicenie-hazz-lenartovceProfesionálni ako aj dobrovoľní hasiči z južnej časti okresu Rimavská Sobota stavali pri Lenartovciach protipovodňové bariéry. Pri obci, kde sa rieka Rimava vlieva do Slanej, cvičilo niekoľko desiatok príslušníkov dobrovoľných hasičských zborov, ktoré majú k dispozícii aj protipovodňové vozíky. Okrem domácich Lenartoviec aj dobrovoľníci z obce Bottovo, Kráľ, Figa, Rumince, Bátka a Číž. „Cvičili sme koordináciu jednotlivých dobrovoľných hasičských zborov, aby vedeli spolupracovať a pre prípad potreby bariéry poskladať,“ priblížil pre Rimava.sk riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote Marek Laššák. Ako doplnil, uplynulý víkend postavili 60 metrovú bariéru, rovnako dlhú ako nedávno v Rimavskej Sobote. Hoci išlo len o výcvik, protipovodňové bariéry už boli podľa riaditeľa nasadené v reálnej situácií. A to pri záplavách v obci Gemerská Ves v okrese Revúca.

V okrese Rimavská Sobota je podľa hasičov 27 takýchto vozíkov, každý obsahuje štyri protipovodňové bariéry, pričom jedna má dĺžku 10 metrov. „Protipovodňové bariéry sú náhradou vrecovania pri povodniach,“ poznamenal Laššák, podľa ktorého sa dajú postaviť na výšku alebo po dĺžke.
Súčasťou tohtoročnej série cvičení bolo aj letné cvičenie na severe okresu, kde malo ísť o lesný požiar na Skorušinej pri Klenovci.

V obci Lenartovce zrekonštruovali v uplynulých rokoch z prostriedkov regionálneho operačného programu starú obecnú požiarnu zbrojnicu za približne 280 tis. eur. V obecnej zbrojnici vynovili dve veľké garáže, kancelárske priestory, kuchyňu, pribudlo aj materiálové zabezpečenie.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: HaZZ Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross