No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hlavné námestie bude patriť študentom a mladým

15. novembra 2011 |  | 

Rimavskosobotské Hlavné námestie bude zajtra patriť študentom a mladým ľuďom, taekwondistom, bikerom, mažoretkám aj tanečníkom. Pod názvom Deň mládeže a študentstva sa v stredu, 16. novembra, popoludní o 13-tej začne asi trojhodinový program, ktorým chcú mladí ľudia poukázať na možnosti, ako tráviť voľný čas.

„Akcia je zameraná na neformálne vzdelávanie, mimoškolské aktivity mladých ľudí a na boj proti kriminalite, ktorá v regióne v dôsledku vysokej nezamestnanosti neustále narastá,“ povedal pre Rimava.sk jeden z organizátorov Daniel Csúr, študent rimavskosobotskej Obchodnej akadémie.

Podľa jeho slov sa podujatie uskutoční pod záštitou občianskeho združenia MSconnect. Štyria mladí ľudia, okrem Daniela aj Martin Antal, Marek Astaloš a Jozef Gembický, sa zúčastňovali školení KomPrax, kde hovorili o tom, čo mládeži v jednotlivých regiónoch chýba. Záverečnou skúškou získali všetci po dvesto eur, práve z tých peňazí a vďaka sponzorom je zajtrajšie podujatie financované. Ako 16-ročný študent ďalej uviedol, v Rimavskej Sobote a okolí považujú za najvážnejší problém vysokú nezamestnanosť. „Podľa mňa aj to je jeden z dôvodov, prečo mladí ľudia majú na svedomí trestné činy, ktorých je čoraz viac. Chceme ukázať, že existuje veľa možností ako tráviť svoj voľný čas, ako využiť svoju energiu na niečo zmysluplné,“ povedal Daniel.

Na námestí sa popoludní predstaví Centrum voľného času Relax, ukážky sebaobrany predvedú taekwondisti aj Wing Tsun, bikeri si pripravili triky a skoky, chýbať nebudú ani mažoretky a tanečníčky. Na programe sú aj ukážky práce policajtov, v závere popoludnia organizátori vyžrebujú tombolu. Prezentovať sa budú Lesy SR, Červený kríž, mladí ľudia sa dozvedia aj o možnostiach neformálneho vzdelávania.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross