No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťa bude opäť hostiť národný šampionát v kulturistike

19. februára 2020 |  | |

Mesto Hnúšťa na severe Rimavskosobotského okresu bude aj tento rok mekkou slovenskej kulturistiky. Po roku v tamojšej športovej hale sa uskutoční ďalší ročník Majstrovstiev Slovenska bikini fitness, body fitness a kulturistiky juniorov. Ten je naplánovaný na sobotu 11. apríla. Ako informujú organizátori, aktuálne pripravujú propozície pretekov.

Národný šampionát juniorov je najväčšou športovou akciou v regióne Gemer-Malohont, kde sa stretáva pretekárska špička v rámci Slovenska. Majstrovstvá však každý rok navštívi aj niekoľko vzácnych hostí, ešte z čias zlatej éry československej kulturistiky. To, kto bude medzi hosťami tento rok Vás budeme informovať. Rovnako to bude aj v prípade pretekárov či pretekárok z regiónu, aj o nich vás budem bližšie informovať.V uplynulom ročníku mala veľké zastúpenie práve usporiadateľská Hnúšťa. Domáci klub Iskra Hnúšťa minulý rok zastupovala Miška Ďubeková, ktorá svoju kategóriu bikini fitness do 160 centimetrov suverénne vyhrala. Farby hnúšťanského klubu Iskra hájili aj sestry Denisa a Veronika Garajové, Tereza Prokopová a Matej Páleš. Matej skončil na 5. mieste v kategórii klasická kulturistika do 175 cm, Tereza Prokopová obsadila 6. miesto v rovnakej kategórii ako Ďubeková, sestry Garajové sa však nedostali do finále.

Vráti sa aj Adam Cibuľa?

A čo kulturistická legenda Adam Cibuľa, vráti sa ešte na súťažné pódiá? Ako Rimava.sk ešte v júni 2019 informovala, istý náznak jeho návratu existuje. V tom čase sa Adam vrátil do tamojšej posilňovne a začal intenzívne trénovať. To, či sa ale ešte ukáže na súťažných pódiách je zatiaľ otázne. Napriek tomu 55-ročný bývalý slovenský reprezentant v kulturistke má peknú súťažnú bilanciu. Je päťnásobným majstrom Európy, dvakrát bronzový na majstrovstvách sveta ako aj štvrté, piate a šieste miesto na svetovom šampionáte v kulturistike.

Zdroj: Rimava.sk, BB Center


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross