No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti sa blysla bikinárka M. Ďubeková, s Prokopom zabojujú na ME v Španielsku

Hnúšťa bola uplynulú sobotu opäť dejiskom národného šampionátu v kulturistike juniorov. Medzi takmer 130 pretekármi bojovali o cenné kovy aj tamojší súťažiaci. Medzi nimi suverénne vyhrala Miška Ďubeková svoju kategóriu bikini fitness do 160 centimetrov. Spoločne s Jurajom Prokopom z Hnúšte, čerstvým dvojnásobným majstrov Slovenska v kulturistike zabojujú v máji na majstrovstvách Európy v španielskej Santa Susanne.

Miška sa po prvýkrát na súťažných pódiách ukázala v roku 2018. Nechýbala ani na majstrovstvách Slovenska v Hnúšti, kde skončila vo svojej kategórii na 4. mieste. Tento rok si však vybojovala už nie „zemiakovú“, ale medailu s najcennejším kovom. Ako povedala pre Rimava.sk pred svojim sobotňajším vystúpením, hoci mala trému nebola už taká ako po prvýkrát. Možno za tým stála aj jej príprava, ktorú si podľa jej slov, viac užila. Pohoda z prípravy sa odzrkadlila aj na jej predsúťažných ambíciách. „Chcela by som sa umiestniť do prvej trojky,“ poznamenala. To sa jej viac ako podarilo, suverénne vyhrala a podľa odborníkov by vo svojej aktuálnej forme mohla poraziť ktorúkoľvek pretekárku v bikini fitness vo svojej kategórii. Ako povedala pre portál Eastlabs.sk Saskia Cakoci: „Ďubeková je jeden z najväčších talentov, aké kedy Slovensko v bikini fitness malo. Verím, že uspeje nielen v juniorkách, ale ak dostane príležitosť, tak aj medzi ženami. Držím palce“. Igor Kopček pre Eastlabs.sk povedal: „videl som na vlastné oči - Miška Ďubeková môže vo forme, akú ukázala v Hnúšti poraziť ktorúkoľvek bikini fitnessku jej výškovej kategórie. Súhlasím so Saskia Cakoci, Ďubeková je aktuálne najväčším talentom našej scény“.

Farby hnúšťanského klubu Iskra hájili aj sestry Denisa a Veronika Garajové, Tereza Prokopová a Matej Páleš. Matej skončil na 5. mieste v kategórii klasická kulturistika do 175 cm, Tereza Prokopová obsadila 6. miesto v rovnakej kategórii ako Ďubeková, sestry Garajové sa však nedostali do finále.

Želiezka v ohni svojej éry nechýbali ani v hľadisku. Medzi nimi bol tento rok aj Libor Minařík, známy ako Mr. Triceps, ktorý je 7 násobným majstrom ČSSR, dvojnásobným majstrom Eúropy a dvojnásobným vicemajstrom sveta. Ako povedal pre Rimava.sk, takýchto súťaží novej éry kulturistiky sa veľmi nezúčastňoval. „Ja som ešte z éry keď kulturistika mala len jednu kategóriu, teda ten tvrdý bodybuilding. Dnes je to predsa len viac masové, mladí sa môžu zamerať viac na svaly alebo na eleganciu, vyrysovanie. Myslím, že tadiaľto vedie cesta súčasnej kulturistiky,“ konštatoval.

Národný šampionát by však nebol bez dobrej organizácie. S tou sú spokojní aj funkcionári SAFKST. Podľa Dušana Ďubeka, jedného z organizátorov šampionátu, vedenie SAFKST neváhalo a aj tento rok im dali na starosti organizáciu majstrovstiev. „Tak sme to skúsili a dopadlo to dobre,“ dodal. Podľa ďalšieho z organizátorov a riaditeľa pretekov Ivana Demiana sa už piaty rok snažia pripraviť toto podujatie pre spokojnosť všetkých. Ako doplnil, sobota bola pre neho deň D, kedy celá ich snaha vyvrcholila. To sa im aj tento rok podarilo. Hnúšťa sa však tento rok neblysla len organizáciou, ale aj svojimi pretekármi, ktorí ju budú zastupovať na európskom šampionáte začiatkom mája v Santa Susanne.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Eastlabs.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross