No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Na prestížnej súťaži dominovali dievčatá v bikinách, najmladšia z nich postúpila na „Európu“

22. apríla 2018 | |  | 

Na prestížnej kulturistickej súťaži, národnom šampionáte juniorov, dominovali z regiónu Rimavská Sobota najviac dievčatá v bikinách. Talentované dievčatá zaujali v Hnúšti porotcov v kategóriách bikiny fitness a body fitness. Na pódiu v mužských kategóriách domáce kluby zástupcu nemali. Tu dominovali kulturisti z Revúcej, Bratislavy či Liptovského Mikuláša. Do finálovej šestky z dievčat postúpila Michaela Ďubeková (FC Iskra Hnúšťa), ktorá v kategórii do 160 centimetrov obsadila 4 miesto. Podľa komisie bola aj nominovaná do reprezentácie na majstrovstvá Európy do Santa Suzanny, ktoré sa budú konať za približne dva týždne. „Je to oficiálna správa z recepcie, kde zasadala nominačná komisia,“ povedal pre Rimava.sk dnes organizátor majstrovstiev a bývalý federálny majster v kulturistike Dušan Ďubek, otec najmladšej, iba 16-ročnej Michaely (konečná nominácia by mala byť zverejnená v najbližších dňoch, pozn red.). „V jej mladom veku pôjde zatiaľ hlavne o naberanie skúseností v A tíme reprezentácie," doplnil Ďubek.

V jej kategórii do 160 centimetrov sa na sobotňajších majstrovstvách juniorov na 7. mieste umiestnila Dominika Brťková (FC Iskra Hnúšťa), na 10. mieste Tereza Prokopová (FC Iskra Hnúšťa) a na 11. mieste Veronika Garajová (Roland Fitness Rimavská Sobota).
Medzi bikiny fitness do 166 centimetrov pekné druhé miesto obsadila Bianka Kupcová (FC Iskra Hnúšťa). V kategórii nad 166 centimetrov si striebornú * bronzovú medailu nenechala ujsť Karin Kolesárová z Roland Fitness Rimavská Sobota.
Na juniorských majstrovstvách súťažilo približne 140 pretekárov z celého Slovenska. V Hnúšti sa pretekári predviedli v klasickej kulturistike, men physique a fitness juniori, fitness, bodyfitness, bikiny fitness, women physique juniorky. Na domáce pódium sa spomedzi mužov nepostavil Jakub Prokop, ktorý však nedávno vybojoval 2. miesto na MSR v kategórii do 70 kilogramov.

Vystúpenie Michaely s číslom 119 si môžete pozrieť na live zázname tu.

Téme sa budeme venovať. V ďalšom článku prinesieme fotogalériu ako aj videoreportáž.

Výsledkové listiny jednotlivých pretekárov nájdete tu

Zdroj: Rimava.sk

  • oprava 28. apríla.

Súvisiace články
M-SR v kulturistike s rekordným počtom pretekárov, predvedú sa aj domáci
Do Hnúšte sa vrátia Majstrovstvá Slovenska v kulturistike. Zaujať chcú aj hosťom z olympiády
Mladá fitneska z Hnúšte zaujala na východe, bezkonkurenčne sa predviedol Matej Nociar
Dcéra kulturistu ide v otcových šľapajach, predstaví sa na Majstrovstvách Slovenska v Hnúšti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross