No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladá fitneska z Hnúšte zaujala na východe, bezkonkurenčne sa predviedol Matej Nociar

9. apríla 2018 | |  | 

Úvod súťaže jarnej sezóny v asociácii SAFKST v Sabinove mladým športovcom z regiónu Rimavskej Soboty vyšiel veľmi dobre. Počas uplynulého víkendu mladá talentovaná fitneska z Hnúšte, Michaela Ďubeková, na majstrovstvách Slovenska v kategórii open zaujala svojou symetrickou postavou a vizážou a stala sa tak vicemajsterkou. Pod jej druhé miesto v Sabinove sa podpísala aj jej osobná trénerka, majsterka sveta v bodyfitness - Pro IFBB, Lucia Košecká. V čoraz silnejšej konkurencii medzi dorastenkyňami Bikini Fitness porota najlepšie ohodnotila skúsenú pretekárku Natáliu Maričovú z Košíc, ktorá bola podľa odborníkov o niečo prepracovanejšia v oblasti ramien. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol Dušan Ďubek, otec začínajúcej fitnesky, s výkonom na jej prvej takejto súťaži je veľmi spokojný.

V Sabinove však cenné skúsenosti zbierala aj ďalšia pretekárka z Fitnes klubu Hnúšťa Terézia Prokopová, ktorá sa prepracovala do finále. „Obsadila 5.miesto, bola dobre pripravená a zaslúžene obsadila peknú piatu finálovú priečku,“ priblížil Ďubek. Podľa jeho slov tieto pretekárky uvidíme štartovať aj v domácom prostredí na MR SR junioriek v Hnúšti. Národný šampionát v kategóriách bikiny fitnes, kulturistika juniori a masters muži začína v sobotu, 21. apríla. Ich súčasťou bude aj nominácia na majstrovstvá Európy. Ako veľmi dobré zhodnotil pôsobenie Michalely Ďubekovej aj štátny reprezentačný tréner mužov Roland Brosman z Rimavskej Soboty, ktorý jej tiež pomáha v príprave. „Nepoznal som ju, ale je talent. Má úzky pás a vyzerá veľmi dobre,“ povedal Brosman.

Medzi mužmi sa podľa Rolanda Brosmana, ktorý sa ako reprezentačný tréner stará o prípravu mužov, najlepšie darilo na pohárovej súťaži na Liptove, Matejovi Nociarovi, ktorý pochádza z Poltára. Na takejto súťaži bol druhýkrát a vo svojej kategórii klasickej kulturistiky získal prvé miesto. „Jednoznačne získal zlato. Mal vynikajúcu zostavu, prezentáciu a postavu. Má to v sebe a vie ako to má predať,“ zhodnotil tréner Brosman, podľa ktorého sa Matejovi rovnako dobre darilo aj v ďalšej kategórii a na okolí nemá konkurenciu. „Dá sa povedať, že včera porazil približne 40 pretekárov. Čo sa málokomu podarí,“ zdôraznil Brosman, ktorý zastrešuje a sleduje prípravu približne 15-tich pretekárov. Mateja Nociara najbližšie čaká už najbližší víkend nominačná súťaž v jeho kategórii.

V strede tréner Roland Brosman a jeden z jeho zverejcov, Matej Nociar

Téme sa budeme venovať.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: zo súťaže v Sabinove Jakub Csontos, archív Rolanda Brosmana


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross