No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosoboťan využíva skúsenosti z kulturistiky už ako štátny reprezentačný tréner

19. januára 2018 | |  | 

roland-brosmanRimavskosoboťan Roland Brosman opäť zviditeľňuje svoje mesto, tentokrát ale nie na stupienku víťazov a s medailami v súťaži kulturistov, ale ako štátny reprezentačný tréner mužov a zároveň aj asistent reprezantačného trénera juniorov. Túto nezvyčajnú funkciu pre náš región zaujal koncom minulého roka, ešte pred začatím majstrovstiev sveta. Ako pre Rimava.sk uviedol, je to veľká zodpovednosť a tento post mu bol navrhnutý ako už asistentovi štátneho trénera pre mužov. Dôvodom bolo, že sa funkcie vzdal dovtedajší tréner Jozef Píry.

Kulturista z Rimavskej Soboty si podľa jeho slov uvedomuje, čo všetko táto práca obnáša. „Zaväzuje ma to k tomu, aby chlapci, ktorých budem trénovať a koordinovať v príprave na majstrovstvá Európy alebo sveta, boli čo najlepšie pripravení a nestali sa veci, ktoré môžu ovplyvniť to, že by nemohli štartovať,“ povedal Brosman a dodal, že minulý rok pripravovali športovcov na svetový šampionát, ktorý dopadol úspešne a patril medzi najväčšie úspechy v histórii Slovenska, čo sa týka medailí. „Budem rád, keď tento rok bude taký ako bol minulý,“ povedal. Zároveň spomenul, že jeho úlohou bude vyberať a usmerňovať budúcich reprezentantov a dolaďovať ich formu. „Treba mať na to oko, vybrať ten správny typ, ktorý má na súťaže postavu aj výzor,“ zdôraznil Brosman, ktorému bude v tom asistovať Peter Kokoška. Najbližšie stretnutie majú naplánované už na najbližší víkend, kde sa im predstavia mnohí chlapci a dievčatá v rôznych kategóriách. Ako poznamenal, tréneri v oddieloch častokrát vidia svojho zverenca na najvyššej priečke, a pritom je to niekde inde, možno aj v inej kategórii. „Športovec potom môže strácať motiváciu. No nemusí to byť stále len kulturistika a váhovka. Úzky pás a široké ramená, tie tam musia byť,“ upozornil štátny reprezentačný tréner, podľa ktorého je viac práce napríklad s klasickou kulturistikou, ako s ostatnými kategóriami. Po nominácii pretekára ešte nad trénermi rozhoduje komisia.

Roland Brosman tak v 43 rokoch má podľa jeho slov jednoznačne pracovné ambície, ktorým sa aj chcel venovať. „Absolvoval som takmer všetky amatérske súťaže, ak by som v budúcnosti pokračoval, tak to budú zahraničné súťaže,“ povedal Brosman, ktorý nevylúčil možnosť, že časom by zabojoval o kartu Elite pro, kde by sa mohol zaradiť medzi profesionálov.

Medzi najväčšie úspechy vo svetovom merítku Brosman radí štvrté miesto na majstrovstvách sveta v Mexiku z roku 2014, odkiaľ si priniesol aj cennú trofej – „mexického boha“. Predvlani na Majstrovstvách sveta v Santo Domingo skončil na siedmom mieste a v minulom roku sa dostal opäť na finálové umiestnenie v rumunskej Bistrike. Roland Brosman si tu pripísal piate miesto.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Rolanda Brosmana

Súvisiace články
R. BROSMAN: Post asistenta štátneho trénera prišiel v pravý čas
FOTO: R. Brosman úspešný na majstrovstvách sveta v Rumunsku
Majstrovstvá sveta nevyšli podľa predstáv, napriek tomu je so sezónou spokojný
R. Brosman v Top 6 Olympia Amateur, čakajú ho ešte majstrovstvá sveta
R. Brosman je stále v prvej sedmičke najlepších v Európe


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross