No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: M-SR v kulturistike s rekordným počtom pretekárov, predvedú sa aj domáci

Už len pár hodín delí priaznivcov kulturistiky od Majstrovstiev Slovenska, ktorých dejiskom bude opäť Hnúšťa. Na sobotňajšom (21.4.) národnom šampionáte sa stretne 140 pretekárov z celého Slovenska. Pretekári, medzi ktorými sú domáci súťažiaci, však okrem titulu Majstra Slovenska budú bojoval aj o nomináciu na majstrovstvá Európy. Dejiskom majstrovstiev bude športová hala v Hnúšti.

„Prípravy sú už v plnom prúde,“ avizoval organizátor majstrovstiev a bývalý federálny majster v kulturistike Dušan Ďubek. Ako poznamenal, taký počet pretekárov ako je tentoraz ešte nemali. Podľa jeho slov možným dôvodom je aj väčší záujem o tento druh športu medzi mladými. Dôkazom toho je aj počet pretekárov z regiónu Gemer-Malohont. „Od nás z Hnúšte bude šesť pretekárov. Taktiež sa predvedú aj niektorí zverenci Rolanda Brosmana z Rimavskej Soboty,“ priblížil Ďubek.

Majstrovstvá Slovenska budú podľa Ďubeka atraktívne aj pre divákov. V Hnúšti sa pretekári predvedú v klasickej kulturistike, men physique a fitness juniori, fitness, bodyfitness, bikiny fitness, women physique juniorky. Prezentácia súťažiacich začne v sobotu od 9:30 a mala by trvať do 12:00 hod. „Od 13-tej začína samotná súťaž,“ podotkol organizátor.

Svoje vyšportované telá však neukážu len súťažiaci. Medzi hosťami tohto ročníka budú športové legendy ako účastník Mr. Olympia Pavol Jablonický, olympijský víťaz v chôdzi na 20 km zo Soulu 1988 Jozef Pribilinec či sedemnásobný majster Československa, dvojnásobný majster Európy a dvojnásobný vicemajster sveta v kulturistike Libor Minařík prezývaný aj Mr. Triceps. Na podujatí však budú aj súčasné hviezdy fitnessu, niekoľkonásobná majsterka Slovenska, Európy i sveta v body fitness, víťazka svojej kategórie v súťaži Arnold Classic i trojnásobná účastníčka súťaže Olympia Adela Ondrejovičová či majsterka sveta v bodyfitness – Pro IFBB Lucia Košecká.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Do Hnúšte sa vrátia Majstrovstvá Slovenska v kulturistike. Zaujať chcú aj hosťom z olympiády
Mladá fitneska z Hnúšte zaujala na východe, bezkonkurenčne sa predviedol Matej Nociar
Dcéra kulturistu ide v otcových šľapajach, predstaví sa na Majstrovstvách Slovenska v Hnúšti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross