No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Investor, ktorý sa sťahuje z R. Soboty, chce nižšie nájomé počas opráv

hnusta-investorInvestor z Rimavskej Soboty, ktorý sa má kvôli rozšíreniu výroby sťahovať do neďalekej Hnúšte, chce na mestských budovách v areáli priemyselnej zóny počas rekonštrukcie nižšie nájomné. Ako ďalej Rimava.sk informovala prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, zmluva o nájme, ktorú už odsúhlasili poslanci, ešte nie je podpísaná a o jej podmienkach stále s investorom rokujú. „Chceli by mať znížený nájom, pretože počas rekonštrukcie tam nebudú nič vyrábať,“ povedala Maciaková, podľa ktorej by sa výškou nájmu mali zaoberať mestskí poslanci na rokovaní ešte tento mesiac. „Na základe toho by sme už potom mali podpísať zmluvu,“ dodáva Maciaková. Ako ďalej spomenula, investor plánuje rekonštrukciu ukončiť do jedného roka, investovať pritom má viac ako 430 tis. eur. Poslanci mestského zastupiteľstva doposiaľ súhlasili s ročným nájmom 32 tis. eur ročne.

Spoločnosť Versaco, ktorá sa zaoberá výrobou puklíc, má okrem prenajatých priestorov v areáli aj vlastnú halu. Kúpila ju koncom minulého roka v dražbe od bývalej gumárenskej spoločnosti T-Gum v Hnúšti. Ako vo februári pre Rimava.sk uviedol riaditeľ spoločnosti Versaco Erik Gál, výrobná hala nebola spôsobilá na užívanie, strecha zateká, budova chátra a potrebuje preto opravu. Podľa prednostky v odkúpených priestoroch začali s prípravnými prácami, ktoré si zatiaľ nevyžadujú stavebné povolenie.

Investor má v Hnúšti v priebehu piatich rokov vytvoriť 60 pracovných miest a preinvestovať minimálne 1,5 mil. eur. V súčasnosti sídli v podnájme na Cukrovarskej ulici v Rimavskej Sobote. Nové priestory o veľkosti približne 5 tis. m2 hľadal už niekoľko rokov. V Rimavskej Sobote sa im ale potrebnú halu podľa Gála odkúpiť nepodarilo.

V areáli priemyselnej zóny v Hnúšti má svoje prevádzky kórejská spoločnosť Yura Eltec Corporation vyrábajúca káblové zväzky do automobilov a aj spoločnosť Gallai&Wolff. Podľa prednostky mestského úradu zamestnávajú približne 850 pracovníkov.

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články
HNÚŠŤA: Investor z R. Soboty sa ešte nepresťahoval, ľudia sa už pýtajú na prácu
Do Hnúšte mieri spoločnosť z R. Soboty s viac ako miliónovou investíciou

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross