No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hurá prázdniny ani tentoraz neboli len o zábave, ale aj o pomoci druhým

Od najväčšieho detského podujatia v Rimavskej Sobote, Hurá prázdniny, ubehol už takmer mesiac. Ich myšlienka – vyčariť úsmev na detskej tvári – však doznieva aj v týchto dňoch. Zo sumy približne 1500 eur, ktorá sa vyzbierala aj vďaka vám, ktorí ste sa zapojili do súťaží a kúpili si hrací žetón za symbolické 1 euro, organizátor podujatia občianske združenie Naša Sobota daroval šeky trom rodinám v núdzi.

Jednou z nich bola mladá mamička Aneta Bálintová malého veľkého bojovníka Paťka. Štvorročný Paťko trpí svalovou atrofiou. Okrem toho ich nie tak dávno navždy opustil Anetin milujúci manžel a Paťkov otec. Otázka financií je tak v tejto rodine veľmi dôležitá. Ako povedala pre Rimava.sk mamina Aneta, darčekový šek zatiaľ presne nevie ako využije. „Keďže sú ale prázdniny, tak možno na nejaký výlet alebo pobyt pre Paťka,“ uviedla Aneta, ktorá v čase rozhovoru bola aj s Paťkom v jednom detskom tábore, kde sa malému veľkému bojovníkovi veľmi páčilo. Podľa jej slov by však Paťko potreboval i špeciálny vozík, ktorý by taktiež chceli zakúpiť. A hoci sú letné prázdniny, ako povedala mamina Aneta, s Paťkom ich čakajú ďalšie vyšetrenia. Tie však Paťkovi prospievajú. „Robí pokroky,“ doplnila Aneta.

Druhá rodina, ktorá sa už teší z darovaného šeku je rodina Csapoová z Pavloviec. Ako povedala pre Rimava.sk Edita, mamina Henriety, ktorá trpí mentálnym postihnutím, darovaný šek ich veľmi milo prekvapil. „Sme veľmi vďační za tieto darované financie. Vždy keď vieme, pomôžeme iným aj my. Pomoc inému je to najlepšie, čo môže človek pre toho druhého urobiť,“ poznamenala. Ako doplnila, financie použijú na opravu vodovodu a na menšie opravy okolo domu. Výnimkou nebude ani oprava strechy. „Počas uplynulej víchrice nám sfúklo zo strechy šindle, tak aj to si potrebujeme dať do poriadku,“ ozrejmila Edita, ktorá rovnako ako Aneta ďakuje OZ Naša Sobota za takýto finančný dar.

Občianske združenie Naša Sobota tak opäť spojilo ruky pre dobrú vec a ako uviedol pre Rimava.sk Radovan Ceglédy člen združenia: „pomohli sme tým, ktorí to potrebujú“.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články
Paťkovi a jeho mamine odovzdali peniaze z verejnej zbierky, pomôcť im môžete stále
PÍŠETE NÁM: Toto je malý Paťko – veľký bojovník s ťažkou chorobou
Možno aj vďaka Vašej pomoci sa Paťko teší novej zdravotnej pomôcke

 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross