No active "ca-sidebar-197687" sidebar

I. Hazucha: Ľudia ma poznajú a vedia, čo odomňa čakať. Každý by si mal prejsť nejakou školou

RIMAVSKÁ SOBOTA – Podľa priebežných výsledkov a prvých exit pollov agentúr má z Rimavskej Soboty najväčšiu šancu na pôsobenie v Národnej rade Slovenskej republiky Ivan Hazucha, ktorý kandidoval za stranu Smer - Sociálna demokracia.

Pre Rimava.sk povedal v čase sčítania približne 15 percent hlasov, že je plný očakávaní. Podľa preferečných hlasov by mohol mať šancu zabojovať o miesto v parlamente.

Článok pokračuje pod reklamou


"Ja som pesimista v tom, že nerobím závery, kým nie sú výsledky relevantné. Samozrejme, niečo naznačujú, no nie sú tam ešte započítané veľké mestá a okrsky. Vidiek volí inak. Ja, aj keď niečo sľubujem, nikdy nie na 100 percent. Tie výsledky sú pozitívne, no nemám dôvod zatiaľ strieľať šampanské," povedal Hazucha.

Ivan Hazucha pri volebnej urne počas predčasných parlamentných volieb 2023.

Ak by sa do parlamentu dostal, bol by nováčikom na tejto pozícii. Takisto, ako napríklad veľa poslancov zo strany Progresívne Slovensko. "Každý nováčik, kto by povedal, čo by urobil v parlamente, by klamal. Nemá na to karty a keď vám dá nejakú odpoveď, už by klamal," odpovedal na otázku, či má premyslené, čo by urobil v parlamente ako prvé.

Svoj možný úspech pripisuje tomu, že sa už dlhé roky pohybuje v regionálnej politike. Pôsobenie niektorých poslancov prirovnal ku ceste autobusom do Grécka.

"Ak by ste mali ísť do Grécka autobusom a keď do neho nastupujete, vidíte tam mladého vodiča. Poviete si, aký sympatický šofér, že to bude pokojná jazda. Potom vám povie, že teraz vyšiel z autoškoly. Budete sa cítiť spokojný a v bezpečí? Takto je to s hociktorými voľbami, každý by si mal prejsť školou a neskákať úplne hore. Ľudia ma poznajú a vedia, čo môžu odomňa čakať," uzavrel Hazucha, ktorý mal na kandidátke Smeru číslo 44.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross