Jesenný motocross na Včelinci uzatvoril sezónu

motocross-vcelinceViac ako 40 motorkárov v piatich kategóriách sa v sobotu, 15. októbra, postavilo na Včelinci pri Rimavskej Sobote na štart, aby zabojovali o nejlepšie pódiové umiestnenie. Na trati dlhej viac ako 1800 metrov jazdci súťažili v piatich kategóriách, profi, hobby, quad, ženy a deti. Preteky Motocross & Quad organizoval Motošport klub Rimavská Sobota, išlo už o 12. ročník. V najpočetnejšej kategórii hobby štartovalo takmer dvadsať pretekárov, najlepšie sa darilo Marekovi Vološinyimu na KTM 250, za ním skončil Pavol Krnáč na Yamahe 250 a Pavel Kolár na Kawasaki 450. V kategórii quad bol najrýchlejší Dušan Havran na Yamahe 450 z Rimavskej Soboty.
Medzi profesionálmi štartovalo tentokrát 11 jazdcov, prvé miesto obsadil Radovan Bernát na KTM 350. Druhé miesto patrí Jánovi Obročníkovi na Suzuki 250 z Lučenca a tretie Petrovi Unzeitigovi.
Podľa Ladislava Čisára, predsedu Motošport klubu Rimavská Sobota, bola účasť pretekárov na jeseň nižšia, ale samotné preteky dopadli veľmi dobre a nikto sa nezranil. „Motorkári sú už vyjazdení a bežia ešte posledné súťaže, kde zbierajú záverečné body,“ povedal Čisár a dodal, že s priebehom súťaže sú spokojní. „Mali sme dobré počasie a každý si prišiel na svoje,“ dodal.

Spomedzi najmladších pretekárov v kategórii do 65 cm3 sa najviac darilo maďarskému pretekárovi Levente Zsidró na KTM 65. Medzi deťmi najlepšie skončil Matúš Mako na Kawasaki 85. Medzi ženami bola jediná pretekárka Noemi Farkašová na Honde 125. Sám v kategórii deti quad bol aj Filip Fekiač na ATV 125. Kompletnú výsledkovú listinu nájdete tu.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: MIlan Koncoš, Motosport RS